Siyasetin en kritik sürecinde dikkat çeken eleştiri zamanlaması

Düşüncemizi her fırsatta tekrarlıyoruz… İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Necati Şahin her dakikasında Bursa’yı yaşayan, Bursa için proje üreten, sorunlara kafa yoran bir elin parmağını geçmeyecek sayıdaki kişilerden biri.
O nedenle…
Düşüncelerini, önerilerini, uyarılarını, kısacası söylediklerini her zaman önemsiyoruz. Dahası, kentle ilgili her konuda görüşlerini bu sütunlara taşıyoruz. Bursa ile ilgili yaptığı basın toplantılarına da katılmaya özen gösteriyoruz. Dün de Bursaray ve tramvay konulu basın toplantısına gittik.
Şunu baştan söyleyelim…
İMO Başkanı Şahin’in söyledikleri yine çok önemli. Hem Bursaray, hem de İpekböceği eleştirilerinden ilgili pozisyonlarda olanların yararlanacaklarını umuyoruz.
Teknik konular olduğu için bunlar üzerine yorum yapmayacağız. Fakat “tramvay yerine metrobüs” önerisinin kent içi ulaşımda çağdaş bir tercih olacağını sanmıyoruz.
Dünyada kent içi ulaşım raylı sistemle çözülürken Bursa’da lastik tekerlekli dev otobüsler çözüm olacağa benzemiyor. Kaldı ki, Şahin de genelde metroyu gerçek çözüm görüyor.
Bununla birlikte, toplantının zamanlaması dikkat çekici geldi.
Bilindiği gibi…
AK Parti içinde adaylık çalkantısı yaşanıyor. Gerçi “Hiçbir yere aday olmadığını” söyledi ama dünkü açıklaması, bu çalkantının bir tarafına lojistik destek görüntüsü verdi. O tarafın da, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin karşısındaki cephe olduğunu söylemeye bilmiyoruz gerek var mı?
Keşke…
Şahin eleştiri, uyarı ve önerilerini tüm partilerin adayları belli olduktan sonra genelde tartışılmak üzere yapsaydı.
Altepe’ye, hem de en güçlü olduğu yerden getirdiği eleştirilerin zamanlaması bu nedenle dikkat çekti.