Muhalefet karşı ama genç siyasetçiler genç yaşta milletvekilliğine destek veriyorlar

Türkiye şu günlerde milletvekilliği yaşının 18’e indirilmesini tartışıyor. İktidarın anayasa değişikliği için yaptığı hazırlığa muhalefet partileri karşı çıkıyorlar.
Fakat…
Genç siyasetçiler muhalefet partileri gibi düşünmüyorlar.
Çünkü…
Siyasete katkı koymak ve siyasi partiler için ayrım yapmaksızın proje üretmek üzere oluşturulan Merkez Sağ Hareketi milletvekilliği yaşının 18’e indirilmesini, yani genç milletvekilliğini önemseyip destekliyor.
Nitekim…
Merkez Sağ Hareketi Bursa Temsilcisi Uğur Şahan bu konudaki düşüncelerini açıklarken, “Başbakanımızın seçilme yaşının 18’e indirilmesi fikrini ‘18 yaşındaki biri milletvekili olup ülke mi yönetebilir’ düşüncesi ile yorumlamak doğru değildir” diye başlayıp şu görüşlere yer veriyor:
“20 yaşında ki gençlere hem kendi güvenliğimizi hem de sınır güvenliğimizi teslim etmekten çekinmeyeceksiniz ama milletvekili, belediye başkanı, meclis üyesi olabilmesini sorgulayacaksınız. Bu tutum gençlere haksızlıktır.”
Bakışı şu:
“Bizler 18 yaşında seçme iradesinin oluştuğuna inanılan gençlerin seçilmeyi de hak ettiklerini düşünüyoruz.”
Hedefi de şu:
“Merkez Sağ Hareketi olarak Bursa şehrinin gelecek seçimlerde mecliste genç bir milletvekili tarafından temsil edilmesini istiyoruz.”