CHP Osmangazi’nin röntgenini çıkardı, seçimi planladı

Yerel seçim için artık son bir yıl sürecine girildi. Partiler de seçimi kazanmaya yönelik stratejilerini çalışmalarına yansıtmaya başladılar.
Örneğin…
CHP Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Karaca, kongreyi kazandığının ertesi gün ortaya koyduğu “belediyeyi kazanma” hedefi doğrultusunda önce Osmangazi’nin röntgenini çıkardı.
Önündeki tablo gerçekten çarpıcı:
“Osmangazi’nin doğusunda, özellikle de Ankara Yolu’nun üstündeki 27 mahallede AKP’ye toplamda 9 bin 861 oy fark atıyoruz. Fakat Emek’te 16 bin 027 gerideyiz. Yani, 27 mahallede yaptığımız farkın iki katını yalnızca Emek’te kaybediyoruz.”
Seçim stratejisinin ipuçlarını da şöyle verdi:
“Seçime projelerle gireceğiz. Adayımız cari açıkla, enflasyonla uğraşmayacak, yalnızca projeleri anlatacak.”
Şunu ekledi:
“Partide teknik bir birim oluşturuyoruz. O teknik birim her mahalle için ayrı ayrı çalışma yapıyor. Adayımız da nereye gittiğini bilerek gidecek, elindeki dosyada yer alan projeleri konuşacak.”
Ayrıntılarını daha sonra açıklayacağı projelerden biri hakkında ilk bilgileri verdi:
“Kayhan’dan Muradiye’ye Osmanlı Kenti turizm projemiz var. Butik otellerin, restoranların, kafelerin yer alacağı trafiğe kapalı yollar düşünüyoruz. Hepsini ayrıntılı bir proje olarak açıklayacağız.”
Gördüğümüz kadarıyla…
Karaca turizm projesini önemsiyor ve dersine de çalışmış:
“Bursa’ya 2009 yılında 18 bin 700 turist gelmiş. Konaklama süreleri ortalama 1.7 gün. Paris’e yılda 60 milyon turist gidiyor. Prag’da Kafka’nın evini 1 günde gezen turist sayısı Bursa’ya 1 yılda gelenden fazla.”
Bir düşüncesi de şu:
“Muradiye’de Fatih’in doğduğu ev var. Biz bunu neden dünyaya tanıtmıyoruz?”
Turizmi önemseyen, hedefini de kültür turizmi olarak belirleyen CHP Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Karaca bir yandan da mahallelerde anket çalışması yapıyor.
Ankette…
Hem mahalle ile ilgili tüm bilgiler ortaya çıkarılıyor, hem halkın beklentileri tespit ediliyor. Bu çalışma sırasında hangi mahalleden hangi ünlülerin yetiştiği bile şimdiden ortaya çıktı.


Doğum yapan kadına CHP çiçeği-

CHP Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Karaca, bir yandan seçim hazırlıklarını yürütürken diğer yandan da mahallelerde CHP adına değişik halkla ilişkiler projeleri geliştiriyor.
Bunlardan birini şöyle açıkladı:
“Mahallelerde, özellikle de kenar mahallelerde Kadın Kolu yönetimimiz doğum yapan kadınları ziyaret ediyor ve bir çiçek takdim ediyorlar.”
Bu bilgiye şu notu ekledi:
“Arkadaşlarımız şunu gördüler. Bir çok mahallede bir çok kadınımız hayatında ilk kez bir çiçek aldığını söyledi.”