CHP bayramlaşmasında Akdoğan’ın veda gibi konuşması kafa karıştırdı: Birlikte olduğumuz son bayramlaşma

CHP İl Başkanı Gürhan Akdoğan’ın dikkat çekici bir çizgisi var. Abdullah Özer’in milletvekili olmasından sonra atama ile geldiği il başkanlığı görevini kongre kazanarak sürdürdü.
12 Haziran seçimi öncesi Genel Merkez tarafından görevden alındı ama 7 Ağustos kongresini kazanarak döndü. Görevden alan Genel Merkez’in sürece müdahale etmemesi önemliydi.
Nitekim…
CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz hafta Nilüfer Belediyesi’nin organize ettiği Cumhuriyet Yürüyüşü için Bursa’ya gelişinde de Genel Merkez-Akdoğan ilişkilerinin çok sıcak olduğu gözlendi.
Bu da…
Kongreler sürecinin başlamak üzere olduğu bir dönemde dikkat çeken bir başka noktaydı.
İşte…
Böyle bir ortamda, CHP’nin dün yapılan bayramlaşma törenine İl Başkanı Gürhan Akdoğan’ın yaptığı duygusal konuşma damgasını vurdu.
Konuşmasında kongreler sürecine dikkat çekerek parti içi demokrasi vurgusu yapan Akdoğan şöyle devam etti:
“Aslında geriye dönüp baktığımda, beş yıl süresince on değişik zamanda sizlerle, CHP ailemle bu mekanlarda buluşmuş, bayramlaşmış o sıcak dostluklarımızı  pekiştirmiş, sizlerle mutluluklarımızı paylaşmışız.”
Şunu vurguladı:
“Bu ortamlarda ülkemiz insanının bilincini, belleğini, silmek ve değerlerimizi unutturmak isteyenlere karşı bazen sizleri sıksak da topluma güncel olaylarla ilgili mesajlar veriyoruz.”
Sonrasında dinleyenleri sarstı:
“Bugün, kongreler öncesi birlikte olduğumuz son bayramlaşmamız.”
Devam ederken de kafaları karıştırdı:
“Bu söz bir veda gibi algılanabilir. Bir algı yaratmıyorum, yalın bir şekilde bir tespit yapıyorum. Çünkü gelecekteki konumlarımızı şimdiden belirleyemeyiz.”
Şunun altını özenle çizdi:
“Bildiğim bir şey var ki sizlerle, CHP ailemle koşullar ne olursa olsun her daim beraber olacak, ülke ve aydınlık bir gelecek mücadelesini dayanışma içinde  birlikte yürüteceğiz.”
Şunun da sözünü verdi:
“Buradan ifade ediyorum ki, kongre takviminde tüm kural ve kararlar parti içi demokrasiye ve tüzüğe uygun olarak eksiksiz işletilecektir.”