Bu değişiklik Bursa siyasetine renk getirir… Osman Mesten bıraktı, HAS’ta yeni il başkanı Ali Mollasalih

Bursa siyasetinde son 5 yıldır Ali Mollasalih fırtınası esiyor…
Batı Trakya’daki Değirmendere Köyü’nde 1970’te doğan, İmam Hatip’ten sonra Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alan Ali Mollasalih’i önce Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı olarak tanıdık.
Bursa’daki tüm siyasi partilerin gençlik kollarını buluşturan toplantılarıyla dikkat çekerken, siyasette gençlerin kaynaşması ve dayanışması adımları attı.
Hatta…
AK Parti ve Saadet’in gençlik kollarını ilk kez bir araya getirip voleybol maçı organize etti.
Sonra…
Gençlik Kolları’ndaki yönetimiyle birlikte SP Yıldırım İlçe Başkanlığı’nı üstlendi ve siyasetin hareket merkezini Yıldırım’a kaydırdı. Numan Kurtulmuş’la birlikte Saadet’ten ayrılıp kendi kadrosuyla HAS Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı’nı üstlendi.
Son döneme…
Bursa genelinde ses getiren renkli ve üretken siyaset uygulamaları ile damgasını vuran Ali Mollasalih şimdi siyasette bir kademe üste çıkıp yeni bir görev üstleniyor.
Çünkü…
HAS Parti’nin Kurucu İl Başkanı olarak görev üstlenen Osman Mesten, ailesindeki sağlık sorunları nedeniyle yeterince ilgilenemediğini düşündüğü görevini bıraktı.
Yerine ise…
HAS Parti Genel Merkezi tarafından Bursa’da yapılan araştırma ve temaslar sonucu Ali Mollasalih’in getirilmesine karar verildi.
Ankara’ya çağırılan Mollasalih’e cumartesi günü, HAS Parti Bursa İl Başkanlığı görevi, Şeref Malkoç tarafından tebliğ edildi.
Böylece…
Gençlik aşısı yapılan Bursa siyasetinde şimdi daha renkli ve daha üretken bir dönem açılmış oldu.