Yenişehir’de yeni dönem… Anadolu Jet’ten Yenişehir’i devralan Bora Jet her gün Ankara’ya 2 uçuş yapacak

Bursa’nın sorunları denildiğinde ilk aklımıza ilk hava ulaşımının olmayışı geliyor. Oysa Yenişehir’de uluslararası ölçülerde mükemmel bir havaalanımız var ama bunu çalıştırmayı bir türlü başaramıyoruz.
Nitekim…
Önce Türk Hava Yolları sefer koydu, Ankara uçuşları başlattı. Fakat, başta Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere sivil toplum örgütlerinin koltuk satın alıp destek vermesine karşın yürümedi, uçuşlar iptal oldu.
Sonra…
THY ile Lufthansa ortaklığındaki SunExpress uçuşlar koydu, o da yürümedi.
Derken…
THY bünyesindeki bir kuruluş olan Anadolu Jet çok özel bir uygulamayla Yenişehir’den Türkiye’nin tüm uçuş noktalarına ulaşabilecek düzenlemeyle Ankara aktarmalı uçuşlar başlattı.
Bu süreçte…
Genç havayolu şirketlerinden Bora Jet de Yenişehir’den iç ve dış hatlara uçuş seferleri düzenledi.
Ne var ki…
Şirket bünyesindeki özel sorunlar nedeniyle Bora Jet 27 Şubat’ta son seferini Erzurum’a yaptı ve Yenişehir’den tamamen çekildi.
Yine…
Aynı süreçte Anadolu Jet de yolcu sayısında azalma olduğu için Yenişehir’i incelemeye aldı.
Hatta…
Geçen ay Pazarlama, Satış ve Tanıtım birimlerinden yetkililer gelerek Bursa’da pazarı arttırmaya yönelik görüşmelerde bulundular, fikir alışverişi yaptılar.
Derken…
Anadolu Jet’in Yenişehir uçuşlarıyla ilgili önemli bir karar alındı. Daha doğrusu, Yenişehir’den uçuşlar için yeni bir planlamaya gidildi.
Bu planlama, yeni bir uçuş anlaşması anlamına geliyor.
Anlaşma da…
Anadolu Jet ile 2.5 ay önce Yenişehir’den çekilen Bora Jet arasında yapıldı.
Buna göre…
Anadolu Jet bundan böyle Yenişehir uçuşlarını Bora Jet’e devrediyor. Bora Jet kendi uçaklarıyla Yenişehir uçuşlarını gerçekleştirecek ama Anadolu Jet’e de bu uçaklarda belli bir koltuk sayısı kontenjan olarak ayrılacak.
Yani…
Anadolu Jet ve THY kendileri uçmak yerine, Yenişehir hattı için Bora Jet uçaklarına koltuk satacaklar.
Buna karşın…
Anadolu Jet’in her gün bir uçuş olarak sürdürdüğü Ankara seferlerini Bora Jet arttıracak ve 23 Mayıs’tan başlamak üzere Yenişehir-Ankara arasında her gün karşılıklı iki uçuş gerçekleştirilecek.
Yeni tarifede…
Bora Jet uçakları her gün saat 09.00’da Esenboğa’dan havalanıp saat 10.00’da Yenişehir’e inecek. Uçak saat 10.30’da Yenişehir’den kalkıp saat 11.30’da Esenboğa’ya dönecek.
Ardından…
Günün ikinci seferi olarak her gün saat 18.30’da Esenboğa’dan kalkacak olan Bora Jet uçağı, saat 19.30’da Yenişehir’e ulaşacak. Saat 20.00’de Yenişehir’den kalktıktan sonra da saat 21.00’de Esenboğa’da olacak.
Özet olarak…
Yenişehir’e 23 Mayıs’tan itibaren Anadolu Jet seferi olmayacak. Onun yerine uçacak olan Bora Jet ise her Ankara’ya karşılıklı iki sefer yapacak.