DP mitingi gösterdi… Kırat’ın kadınları erkeklerden vefalı

Kent Meydanı’nın hemen ön tarafından, BTP lideri Haydar Baş’ın seçim çalışmaları için DP İl Başkanlığı’na tahsis ettiği seçim otobüsünün üstünden inmiştik ki, sadık bir Kırat seçmeni olan okurumuz sordu:
“Hep vatana ihanet edenleri yazıyorsunuz, bu milli davayı ne zaman göreceksiniz?”
İnanmış insanlara her zaman saygımız vardır. Ama dün şunu gördük:
Bir zamanlar Şehreküstü Meydanı’ndan taşan mitingler düzenleyen DYP/Anavatan/DP misyonu, geldiğimiz noktada Kültürpark’taki herhangi bir çay bahçesini dolduracak kadar kalabalığı Kent Meydanı’nın önüne topladı.
İçinde bulunulan koşullar nedeniyle bunun da iyi olduğu söylenebilir.
Kent Meydanı’ndaki mütevazı kalabalık değerlendirmesinde iki nokta dikkatimizi çekti.
Birincisi…
Çoğunluğu, DP Bursa 1. Sıra Adayı olan BTP lideri Baş’ı sevenler oluşturdu.
İkincisi…
Topluluğun yarıdan çoğunu kadınlar oluşturuyordu. Onları da ikiye ayırmak gerekirse, konuşma platformunun önüne toplanan kadınlar DYP/Anavatan/DP çizgisinden gelenlerdi. Baş taraftarı kadınlar ise arka taraftaydı.
Anavatan kökenli Tamer Ulusdoyuran’ın anonslarıyla renklendirip coşturmaya çalıştığı mitingde BTP lideri Haydar Baş daha çok ekonomi projesini anlattı. Sık sık tekrarladığı “Hadi ordan be” nakaratıyla da rahmetli Erbakan’ı anımsattı.
DP lideri Namık Kemal Zeybek’in iyi bir hatip olduğu zaten bilinen gerçek.
Güçlü belagatı nedeniyle sırf Zeybek’i dinlemek için gelenler olduğunu gördük.
“Başbakan olmak istiyorum” diye başladığı konuşmasında “Ama kendi nefsim için değil” dedikten sonra, uzun uzun neden Başbakan olması gerektiğini anlattı.