CHP’deki gençlik operasyonunun perde arkası… Dal’ın atanmasını Kaleli mi engelledi?

CHP İl Gençlik Kolları ile ilgili gelişmeleri günlerdir yazıyoruz. Gürhan Akdoğan’ın İl Gençlik Kolları Başkanlığı için önerdiği Ersan Dal’ın atamasını 75 gün yapmayıp bekleten, atadıktan sonra Akdoğan görevden alınınca da “15 gün içinde yönetimini oluşturamadığı” gerekçesiyle görevden alan CHP Gençlik Kolları Genel Merkezi kararının perde arkası da ortaya çıktı.
Meğer…
15 günde yönetim oluşturamadığı gerekçe gösterilen Dal iki kez Ankara’ya yönetim listesi göndermiş. Bunlardan ilki kendi ataması sırasında olmuş.
Gençlik Kolları Genel Merkezi ilk listeyi kabul etmemiş. Ardından, Ersan Dal ikinci listeyi de göndermiş fakat bu da kabul görmemiş.
Yani…
Anladığımız kadarıyla yönetim oluşturamama durumu söz konusu değil. Aksine yönetim oluşturtmama durumu söz konusu.
Peki neden böyle oldu?
Sorunun cevabı Ankara’dan geldi:
“Aslında Gençlik Kolları Genel Merkezi Ersan Dal’ın listesini onaylamak istedi ama Genel Başkan Yardımcısı Sena Kaleli’yi aşamadı. Sena Hanım bu yönetimi istemediği için onaylanmaması baskısı yaptı.”
İnsan bunları duyunca üzülüyor. Siyasette rekabet, çelişme elbette olur ama yok etme politikası uygulayıp bunu gençlere yansıtmak doğru değil.
En azından…
Göreve gelen kadroya da büyük haksızlık. Ne yazık ki Kaleli bu dönemde çok çalışması gereken gençliği olmamaları gereken bir konumun parçası haline getirdi.