Büyükşehir’in yaptığı yeni idari planlamada Görükle ilçe olarak yer alıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe bir yandan belediye hizmetlerinin yoğun organizasyon temposunda çalışırken, bir yandan da partisinin seçim çalışmalarına katılıp katkı koyuyor.
Bu kapsamda…
Geçen hafta Uluabat’ta başlatılan çalışmaları yerinde denetlemeye, hatta çalışmaların startını vermeye giden Başkan Altepe, aynı günün akşamı da AK Parti’nin milletvekili adayı Bedrettin Yıldırım ve AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Alpaslan Yıldız ile birlikte Görükle’de seçim çalışmasına katıldı.
Görükleli vatandaşlar seçim çalışmaları nedeniyle karşılarında buldukları Başkan Altepe’ye sorunlarını aktarırken, “Biz ilçe olabilecek özelliklere sahibiz. Ama ilçe olmayı beklerken beldeliği de kaybettik” diyerek yakındılar.
Bunun üzerine…
Büyükşehir’in idari sınırlarıyla ilgili yeni bir düzenleme için çalışıldığını kaydeden Altepe önemli amacı şöyle açıkladı:
“Bizim amacımız, Büyükşehir Belediyesi’nin sahip olduğu imkanlar, araç-gereç ve bilgi birikimiyle daha çok hizmet vermesi. Böylece Büyükşehir hizmetlerini daha çok yere götürmek ve daha çok hemşehrimizi bu hizmetlerden yararlandırmak istiyoruz.”
Ardından…
İdari planlama kapsamında verdiği ipucuyla Görüklelileri heyecanlandırdı:
“Bizim planlamamızda Görükle ilçe olarak gözüküyor. O bakımdan biz zaten Görükle’yi ilçe olarak düşünüyoruz ve öyle planlıyoruz. Bunu da yapacağız.”