Başkan Altepe’den dağ yöresine özel proje… Mustafa Bektaş Büyükşehir’in dağ koordinatörü oluyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe geçen hafta dağ yöresindeydi. Önce Orhaneli’de, sonra da Harmancık’ta bir dizi ziyaret gerçekleştirdi, yöre insanıyla sohbet etti.
İşte…
Orada yaptığı sohbetler ve açıklamalar sırasında Başkan Altepe yörenin geleceğini ve kaderini etkileyecek bir gelişmenin müjdesini verdi:
“Yakında Büyükşehir Belediyesi’nin sınırları genişliyor Üstelik 17 ilçenin tamamını kapsayacak şekilde genişliyor. Böylece dağ ilçelerimiz de Büyükşehir sınırlarına girecek. Bu bölgeye artık Büyükşehir hizmet verecek.”
Bir de slogan ekledi:
“Bursa’da ne varsa, ne yapılıyorsa dağ bölgesindeki ilçelerde de aynısı olacak, aynı hizmetler verilecek.”
Bize ulaşanlardan şunu anlıyoruz:
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin Orhaneli ve Harmancık’ta yaptığı bu açıklamalar dağ yöresinde büyük bir heyecana yol açmış durumda.
Dağ bölgesi insanı Büyükşehir’in elini bekliyor ve bu el uzandığında dağ ilçelerinin değişeceğinin umudunu taşıyor.
Bununla birlikte…
Büyükşehir Belediyesi’nin de dağ yöresini önemsediğini görüyoruz.
Nitekim…
Orhaneli ve Harmancık ziyaretindeki açıklamalarında Altepe’nin dile getirmediği, ama planlarını tamamladığı bir projesi daha var:
Sınırları genişleyip 17 ilçeyi de kapsar hale geldiği andan itibaren Büyükşehir bünyesinde dağ yöresi için ayrı bir yapı oluşturacak.
Daha doğrusu…
Orhaneli, Keles, Büyükorhan ve Harmancık’tan oluşan dağ yöresine yapılacak işleri ve mevcut sorunların çözümünü takip etmek üzere Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Dağ Bölgesi Koordinatörlüğü oluşturulacak.
Bu da…
Altepe’nin bu düşüncesi, Büyükşehir Belediyesi’nin dağ yöresine verdiği özel önemi gösteriyor.
Hatta…
Koordinatörün kim olacağı bile belli: Mustafa Bektaş.
2004 ve 2009 yerel seçimlerinde iki kez üst üste Keles Belediye Başkanı seçilen Mustafa Bektaş yörenin sevilen ismi. 12 Haziran seçimine yönelik AK Parti’den aday adayı olmak için Keles Belediye Başkanlığı’ndan istifa etti.
AK Parti’nin temayül yoklamasında da beşinci sırayı aldı.
Fakat…
AK Parti Genel Merkezi’nin daha önce aldığı “seçilmişlerin aday olmamaları” yönündeki prensip kararı nedeniyle aday listesinde yer bulamadı.
Görünen o ki…
Büyükşehir sınırlarının 17 ilçenin tamamını kapsayacak şekilde genişlemesinin ardından dağ özel koordinatörü olarak Büyükşehir Belediyesi’nde göreve başlayacak.