Bahçeli cumartesi DP’ye takıldı, MHP mitingi pazartesi Kent Meydanı’nda

Miting sezonunu AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan açtı. Pazar günü Kent Meydanı’nda yaptığı mitingde Erdoğan kendi meydan rekorunu da kırdı ve bugüne kadarki en büyük kalabalığına seslendi.
Bir anlamda, çıtayı çok yükseğe koydu.
Pazar günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu mitingi var ama bu miting Gökdere Meydanı’nda olacağı için kalabalık karşılaştırması yapılamayacak.
Programa göre…
Cumartesi günü DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek’in, pazar günü Hepar Genel Başkanı Osman Pamukoğlu’nun ve 5 Haziran’da da SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın mitingleri Kent Meydanı’nda.
Düne kadar…
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin miting için Bursa’ya gelip gelmeyeceği belli değildi.
Ama dün MHP Genel Merkezi’nden 28 Mayıs Cumartesi günü Bahçeli’nin miting için Bursa’da olacağı bilgisi geldi.
Bunun üzerine…
MHP İl Başkanı Tevfik Topçu hemen harekete geçti ve Erdoğan mitingiyle karşılaştırma yapılabilmesi için Kent Meydanı’nda miting başvurusu yaptı.
Fakat…
Aynı gün aynı saatte meydanın DP’ye tahsis edildiğini öğrenince, bu kez DP İl Başkanı Şevket Tamaç’ı arayıp, cumartesi günü Kent Meydanı’nın MHP’ye devredilip devredilemeyeceğini sordu.
Ne var ki…
Tamaç bu isteğe nezaket kuralları içerisinde “Çok ciddi hazırlık yaptık, afişlerimiz bile hazır. Bu saatten sonra başka güne ya da meydana kaydırmamız mümkün değil” cevabını aldı.
Başka yerde miting yapmak istemeyen Topçu da meydanın durumunu Genel Merkez’e bildirdi. Ankara’dan da mitingin Kent Meydanı’nda 30 Mayıs Pazartesi saat 15.00’te yapılması kararı geldi.