Başbakan Erdoğan için Gökdere’de mitingli, açılış ve temel atmalarla dolu yoğun program

Bu sütunların okurları anımsayacaktır… 8 Mart günü “Başbakan için hazırlıklar başladı” başlığını taşıyan yazımızda şunu vurguladık:
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın henüz taslak çalışmaları yapılmakta olan seçim kampanyası programında Bursa için mayıs ayının ortası öngörülüyor.
Dahası…
Erdoğan için düşünülen Bursa programında miting dışında Bursa için önemli açılış ve temel atmalar da hedefleniyor.
Geldik bugüne…
1.5 ay önce başlayan hazırlıklar kapsamında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa ziyareti için ilk taslak program ortaya çıktı.
Henüz kesinleşmemekle birlikte, taslak programa göre, Başbakan Erdoğan’ın 22 Mayıs 2011 Pazar günü Bursa’ya gelmesi bekleniyor.
Gerçi…
Az önce vurguladığımız gibi tarih henüz kesinleşmedi ama AK Parti Genel Merkezi ve Başbakanlık’taki bu taslak tarih doğrultusunda Bursa’da da hazırlıklar başladı.
Hazırlıklar…
Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığı koordinasyonuyla yürüyor.
Program iki aşamalı.
İlkinde…
Artık yeni miting meydanı olarak kullanılacak olan Gökdere Meydanı’nda Başbakan Erdoğan’ın mitingi planlanıyor. Akşam saatlerinde yapılması düşünülen mitingin çok görkemli olması için şimdiden organizasyonlar başladı.
İkincisi…
Bursa’da tamamlanan kimi hizmetlerin açılışıyla, planlanan kimi hizmetlerin temel atma törenleri yapılacak.
Buna göre…
8 Mart’ta da vurguladığımız gibi, Cumhuriyet Caddesi Nostaljik Tramvay Hattı açılışı ile Doğanbey Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Etap Anahtar Teslim Töreni programda yer alıyor.
Ayrıca…
Bursaspor için Büyükşehir Belediyesi’nin yaptıracağı stadyum ve prosedürü tamamlanan Besob Sanayi Sitesi’nin temel atma törenleri var.
İşlemleri yetişirse Bursaray Kestel Etabı’nın da temeli atılacak,
Yanı sıra…
SGK binası, Şevket Yılmaz Hastanesi yanında yapımı tamamlanan Kadın-Doğum Hastanesi ve Yıldırım Belediyesi’nin Kaplıkaya’da yapımını tamamladığı Cazibe Merkezi’ni de Başbakan açacak.
Bu arada…
Başbakan Erdoğan’ın Bursa programında hızlı tren temelini atması da planlanıyordu. Ancak ihale için yeterlilik alamayan bir firma Kamu İhale Kurumu’na itiraz etti.
KİK 8. firmanın da ihaleye girmesi kararı verince, dün yapılması gereken ihale 40 gün ertelendi. Temel atma da seçim sonrasına kalabilir.