Ak Parti teşkilatları “aday” Bülent Arınç’ı lider gibi karşılayacak

Sabah gazeteye gelirken gördük… Ankara Yolu üzerindeki yaya üstgeçitlerine, üzerinde “Sayın Başbakan Yardımcısı şehrinize hoş geldiniz” yazan Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin imzalı pankartlar asılmış.
Pankartların nedeni…
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bakanlar ve genel başkan yardımcılarına uyguladığı en geniş rotasyon sonucu, Manisa yerine yıllar sonra doğduğu şehre aday olarak gönderilen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın bugün Bursa’ya gelecek olması.
İşte…
Aday olarak bu ilk geliş için AK Parti İl Başkanlığı da geniş kapsamlı bir karşılama programı hazırladı.
Programa göre…
Bugün saat 10.00’da Ankara’dan hareket edecek olan Arınç saat 13.00’te İnegöl’e ulaşacak. Buradaki ilk karşılama aynı zamanda köfte molası olacak.
Ardından…
Saat 14.20’de İnegöl’den ayrılacak olan Arınç’ı saat 14.40’ta Kestel Kavşağı’nda bu kez AK Parti teşkilatları karşılayacaklar. Selamlama konuşmasının ardından Arınç ve karşılama konvoyu saat 15.30’da hareket edip 15.45’te AK Parti İl Başkanlığı’na gelecek.
AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın’ın vereceği brifingden sonra bir süre dinlenecek olan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç saat 17.30-19.00 arasında Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda gerçekleştirilecek AK Parti aday tanıtım toplantısına katılacak.
Akşam teşkilatlarla Doburca Tesisleri’ndeki yemekte bir araya gelecek olan Arınç yarın sabah Ankara’ya dönecek.