İş dünyası siyasetin gözdesi… Erdoğan’ın bazı organizasyonlara davet ettiği Bursalı genç işadamı kim?

Seçim öncesi hazırlıklar ve siyasi partilerin kulislerinden yansıyanlar siyaset-iş dünyası ilişkisine dair çarpıcı gelişmeler ve bir o kadar da sürprize dayalı beklentiler içeriyor.
Örneğin…
CHP’nin bu seçimde iş dünyasına bugüne kadarki duruşunun çok ilerisinde bir sıcaklık gösterdiği biliniyor. Özellikle Bursa listesi için sözü geçen ve ağırlığı olan bir işadamı-sanayici aday arayışlarını da artık bilmeyen kalmadı.
Gerçi…
CHP’de siyaset yapan işadamları ve sanayiciler var ama anladığımız kadarıyla CHP Genel Merkezi genel bir değişim mesajı verebilmek adına vitrine uygun tanınmış bir isim arıyor.
Yanı sıra…
AK Parti’de de işadamı-sanayici aday konusunun önemsendiğini görüyoruz.
Bugün için…
Bursa’daki aday adayları arasında Bugiad’da başkanlık yapan Özkan Özipekliler ve Müsiad’da yönetiilik yapan İlker Duran gibi isimler var. Her iki ismin de Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi olmaları dikkat çekici bir ortak özellik.
Yine…
BTSO’nun etkili isimlerinden Sanayici Faik Çelik’in aday olabileceği beklentisi var.
Ayrıca…
AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın’ın da göreve geldiği günden itibaren siyasete kazandırmak için teşvik ettiği isimler olduğu biliniyor.
Üstelik…
Temas kurulan ve siyasete davet yapılan bu isimlerin kentin tanınmış sanayici ailelerinin genç kuşakları olduğunu duyuyoruz.
Bunların ötesinde…
Bir de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat kendisinin temas kurup izlediği işadamı-sanayiciler var.
Hatta…
Erdoğan’ın, son dönem Bursa’da sivrilen genç bir işadamıyla değişik ortamlarda zaman zaman görüştüğü ve bazı organizasyonlara davet ettirdiği bile konuşuluyor.
Acaba…
Bu görüşmelerden milletvekili aday listesinde bir yer çıkar mı?