MHP Milletvekili Özensoy’un bilinmeyen özelliği: Sokak hayvanlarının en büyük dostu

Bursalılar onu siyasetten tanıyorlar ve seviyorlar. Necati Özensoy’un gençlik yıllarında Ülkü Ocakları’ndan başlayan yolculuğu hiç sapma olmadan MHP’de sürüyor.
İl Yönetim Kurulu’nda çalıştı, MHP Bursa İl Başkanlığı yaptı. 2007 seçimlerinde de milletvekili seçildi.
Meclis’te çalışan, üreten, araştıran, sorgulayan çalışmalara imza atıyor, TBMM kürsüsünü sık kullanıyor, muhalefet partilerinin denetleme aracı olan soru önergelerine başvuruyor.
Kısacası…
Siyasetçi Necati Özensoy performansıyla beğeni topluyor. Bu yönünün yanı sıra bir de tekstilci özelliğiyle biliniyor.
Bir başka özelliğini…
Daha doğrusu gözlerden kaçan bir yanını, bir davet sırasında eşi Sermin Özensoy’dan duyduğumuzda çok şaşırdık.
Meğer…
MHP Bursa Milletvekili Necati Özensoy sokak hayvanlarının en büyük dostlarından biriymiş. Sık sık ziyaret ettiği için, Ankara’daki tüm sokak hayvanı barınaklarının yöneticileri, çalışanları ve müdavimleri tarafından çok iyi tanınıyormuş.
Bayan Özensoy bu özelliklerini anlatırken “Ankara’daki evin balkonu sırf sokak hayvanlarına verilecek mama torbalarıyla dolu” dediğinde şaşkınlığımız daha da arttı.
Meclis çalışmalarından arta kalan ve Bursa’ya gelip siyaset çalışması yapmadığı zamanlar Ankara’yı köşe bucak gezip barınakları ziyaret etmesi ve arabasının bagajındaki mamalarla sokak hayvanlarını beslemesi ilgimizi daha da arttırdı.
Sermin Özensoy’un anlattıklarını dinlerken gözümüzün önüne, Bursa’nın iyi tanıdığı isimlerden biri olan ve tüm yaşamını Sakatlar Derneği çalışmalarına adayan Erdoğan Durak geldi.
Bir gün…
Otomobilinin bagaj kapağı açtığında, bagajın tamamen sokak hayvanlarına verilecek mama torbalarıyla dolu olduğunu görmüştük.
Kısacası…
Yeni öğrendiğimiz bu özelliği şunu gösteriyor:
Necati Özensoy siyasette son derece kararlı. Yaşamında ise sokak hayvanlarına kıyamayacak ve yardım eli uzatacak kadar duyarlı.