AK Parti’ye Mustafakemalpaşa’da şok… Sahte imza ile delege seçimi iddiasından 8 yönetici mahkum oldu

Haberi… Mustafakemalpaşa’da yayınlanan İlk Adım gazetesinin internet sitesinde okuduk. Daha doğrusu, 5 yıl önce yaşanan ve siyaset kulislerinde çok konuşulan bir olayla ilgili davanın sona erdiğini İlk Adım’ın haberinden öğrendik.
Dava şu:
Bugün AK Parti Bursa Milletvekili olarak görev yapan Ali Koyuncu’nun AK Parti Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı olduğu dönemde, 2005 yılındaki kongre öncesinde delege seçiminin sahte imzalarla yapıldığı yolunda bir iddia gündeme geldi.
İddiayı soruşturan Cumhuriyet Savcılığı daha sonra Mustafakemalpaşa Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açtı.
Sonuçlanan işte bu dava.
Habere göre…
O gün için İlçe Başkanı sıfatını taşıyan Ali Koyuncu bugün milletvekili olduğu için dokunulmazlığı bulunduğundan yargılama dışı bırakıldı.
Fakat…
Mustafakemalpaşa Asliye Ceza Mahkemesi yargılama sonunda, 2005 yılındaki kongrenin delege seçimlerini sahte imzayla yaptıkları iddiasıyla dönemin AK Parti Mustafakemalpaşa İlçe Yönetim Kurulu üyeleri Mahmut Ertuğrul, Bülent Trakyalı, Kerim Akça, Adnan Gültaş, İsmail Yetişkul, Ahmet Büyükçivici, Melahat Kamile İlhan ve Nadir Korten hakkında 10 ay hapis cezası karar verdi.
Kararı duyuran İlk Adım gazetesi, aynı yönetimden Enver Güleç ve Sakıp Loyan hakkında ise mahkemenin beraat kararı verdiğini yazdı.
Haber…
5 Aralık’ta Ovaazatlı’da yapılacak belediye başkanlığı ve meclis üyelikleri seçimi nedeniyle hareketli günler geçiren Mustafakemalpaşa’da olduğu kadar Bursa merkezde de geniş yankılara yol açtı.