Yazık oldu Facebook’taki Bursasporfan sayfasına… Bursaspor 362 bin kişiyi çöpe attı

Futbolda takımlar maç kazanabilir, kaybedebilir. Bu doğrultuda puanlar kazanılabilir, kaybedilebilir. Ama sportif faaliyet içinde bunların hepsinin telafisi var.
Bir hafta kaybeden takım, gider deplasmanda rakibi olabilecek bir başka takımı yener ve kaybettiği puanları telafi eder.
Nitekim…
Dün akşam Bursaspor kendi sahasında hiç de hesabında olmayan şekilde DÇ Karabükspor’la berabere kalarak iki önemli puan bıraktı.
Fakat bu kayıp telafisi mümkün olmayan bir kayıp değil. Hepimiz biliyoruz ki, Bursaspor önündeki maçları kazanarak, hatta şampiyonluk yolundaki rakiplerini yenerek kaybedilen iki puanı telafi edecek.
Kaldı ki…
Özellikle ilk yarıda 5-2’ye gelebilecek bir maçı Bursaspor’un berabere bitirdiğini hem Atatürk Stadı’nı dolduran, hem de televizyon başında maçı izleyen tüm futbolseverler gördü.
O bakımdan….
Biz dün akşam kaybedilen puanları pek fazla önemsemiyoruz.
Buna karşın…
Telafisi mümkün olmayan bazı işler var ki, Bursaspor Kulübü Yönetimi böyle bir şeye imza attı.
Geçenlerde bir kez daha yazdık…
Bursaspor Kulübü’ndeki birkaç yönetici ve çalışanın kişisel kaprisleriyle, internetteki sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta hayran sayısı olarak Türkiye’nin üçüncü ve dünyanın 14. büyük fan sitesi olan Bursaspornfan’ı, kulübün resmi fan sitesi olmaktan çıkardı.
Birkaç satırlık bir yazıyla, 362 bin kişinin üye olduğu sitenin artık Bursaspor’un resmi sayfası olmadığı açıklandı.
Gerekçeler arasında…
Şampiyonlar Ligi’ndeki Glasgow Rangers-Bursaspor maçı sonrası röportajları yayınlamayıp yarışma programına geçen Star TV’ye o gece Bursa’nın duyduğu tepkiyi bizim bu sayfalardan aktardığımız yazımızın Bursasporfan tarafından Facebook’ta paylaşılması var.
Dün…
Bursasporfan sitesi yöneticilerinin yaptıkları ve gerçekleri gözler önüne seren açıklamada, Bursaspor Kulübü Genel Müdürü Osman Nuri Biçer’in bizim yazımızın paylaşılmasına, Star TV‘nin şikayeti üzerine tepki göstererek “Bunları resmi fan sayfası olmaktan çıkardım” dediği yolunda bir bilgi var.
Açıkça söylemek gerekirse…
Yıllardır tanıdığımız Osman Nuri Biçer’in neden böyle davrandığını ve kimlerden neyin acısını çıkarmaya çalıştığını anlayamadık. Bursaspor’un genel müdürü Bursaspor’un hakkını korumak yerine, Star TV’nin şikayetini önemsemiş ve Bursaspor’u korumaya çalışanları cezalandırmış.
Böyle bir şey olabilir mi?
Dahası…
Bursasporfan’ı kulübün Facebook’taki resmi fan sayfası olmaktan çıkaran Bursaspor Kulübü, bununla yetinmeyip Facebook’a başvurarak Bursasporfan sayfasını tümüyle kapattırdı.
İşte bunu anlayabilmek hiç mümkün değil.
Millet tek tek üye toplarken, hayran bulmaya çalışırken, Bursaspor Kulübü kapattırdığı fan sayfasıyla 362 bin kişi resmen çöpe attı ve bir daha telafisi mümkün olmayan bir iş yaptı.
360 bin kişinin üye toplanmasının ne kadar güç bir iş olduğunu çok iyi bilenlerdeniz.
İnanılacak gibi değil ama, ne yazık ki gerçek.
Bir daha bu rakamlara kimsenin ulaşamayacağı ortada. Gelinen noktada insan 362 bin üyeli sayfanın kapatılmasına mı, yoksa bu sayfanın Bursaspor Kulübü tarafından kapattırılmasına mı yanacağını bilemiyor.
Yazık oldu. Hem de çok yazık oldu.

İlgili Reklamlar