Altepe’nin her Şampiyonlar Ligi yolculuğu Büyükşehir’de deprem… Bu kez de iki daire başkanı yer değiştirdi

Haberi… Bu sabah Hayat gazetesinde meslektaşımız Türkan Genç’in, Haber gazetesinde de meslektaşımız İlhami Yıldız’ın köşelerinden okuyarak öğrendik.
Genç ve Yıldız’ın köşelerinden duyurduğuna göre, Büyükşehir Belediyesi’nde küçük ama sürpriz bir rotasyon gerçekleşmiş.
Daha doğrusu, çok özel bir yer değişimi ortaya çıkmış.
Altepe’nin kararıyla gerçekleşen bu küçük çaplı rotasyonla, Hikmet Şahin döneminden bu yana Zabıta Daire Başkanı olarak görev yapan Hüseyin Koçak bundan böyle Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı olarak görevlendirilmiş.
16 Şubat’tan bu yana Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı olarak görev yapan Esat Yalman ise bu görev değişikliğiyle Zabıta Daire Başkanı olarak ateşten gömlek giymiş.
İkisi de dağlı olan Yalman ve Koçak dün öğleden sonra yapılan tebligatın ardından bu sabah yeni yerlerinde göreve başladılar.
Rotasyonun iki ilginç ayağı var.
Birincisi…
Az önce de vurguladığımız gibi Esat Yalman 16 Şubat’ta yapılan rotasyonla Kültür ve sosyal İşler Daire Başkanı olmuştu. Daha önce ise İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı olarak görev yapıyordu.
Ondan önce de Osmangazi Belediyesi’nde Personel Şube Müdürü’ydü ve Şahin dönemiyle birlikte Büyükşehir’e geçmişti.
İkincisi…
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yurt dışı seyahatleri, özellikle de Bursaspor ile birlikte Şampiyonlar Ligi maçı için çıktığı yolculuklar sırasında Büyükşehir Belediyesi’nin idari yapılanmasında değişiklikler yaşanıyor.
Altepe daha önce Glasgow Rangers maçı için İskoçya’ya uçarken, Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak da Bursa’da emekliye sevkedilmişti.
Bu kez…
Altepe yine Bursaspor ile birlikte Manchaster United ile oynanacak Şampiyonlar Ligi maçı için İngiltire’ye uçarken, arkasında Zatıba ve Kültür-Sosyal İşler daire başkanları arasında yer değişimi gerçekleşti.
Bu durumda…
Gözlerimiz Bursaspor’un Şampiyonlar Ligi’nde Valencia ile oynayacağı son deplasman maçına çevrildi.
Acaba…
Altepe o son maç için İspanya yolundayken Büyükşehir’de neler olacak, kimlerin yeri değişecek ya da kimler görevlerinden ayrılacak?
Anlaşılan o ki…
Şifreyi çözmek için Valencia maçı yolculuğunu beklemek gerekiyor.

İlgili Reklamlar