MHP Osmangazi tam kadro sahada… Kadın Kolları da erkeklerle aynı çalışmaları yapıyor

Siyasi partilerin yapılanmaları içinde kadın kolları ve gençlik kolları da var. Ancak ana kademelerin yanında kadın ve gençlik kolları genelde yardımcı kademe kabul edildikleri için siyasette pek öne çıkmıyorlar.
Bu dönem…
Kadın ve gençlik kollarının alışılmış çizgisini değiştirmek için iki ayrı partiden iki önemli hamle görüyoruz. Üstelik, hamlelerin ikisi de Osmangazi kaynaklı.
İlkinde…
CHP’nin Osmangazi İlçe’den başlamak üzere gençlik kolu yapılanmasında ciddi bir hamle yaptığını görüyoruz. CHP Osmangazi İlçe Gençlik Kolu’nun ana kademe gibi mahallelere çıkarak siyaset yapması, İl Gençlik Kolu’nun aynı anlayışla yapılanmasına, sonra da bu anlayışın tüm ilçelere yayılmasına yol açtı.
Fakat…
Daha dikkat çekici bir siyasal değişimi MHP Osmangazi sergiliyor.
Çünkü…
Beytiye Ersavaş başkanlığındaki MHP Osmangazi İlçe Kadın Kolu, başlangıçta köylerde yardım amaçlı çalışmalar yaparken, referandum kampanyasında erkeklerle aynı koşullarda siyaset yapmaya başladı.
Yani…
MHP Osmangazi İlçe olarak referandum için ne çalışmalar yapılıyorsa, Kadın Kolu da aynı çalışmalarda hem yer alıyor, hem de kendi çalışmalarını programlıyor.
Açık açık söylemek gerekirse…
AK Parti’nin ev ziyaretleriyle görevlendirdiği, CHP’nin yasak savarcasına pazaryerlerinde el ilanı dağıtma görevi verdiği kadın kollarına siyaset yapma şansını MHP Osmangazi İlçe Başkanı Adem Dönmez verdi.
Şu anda…
MHP’nin referandum çalışmasını en etkili şekilde yapan tek ilçesi konumunda olan Osmangazi, bu yönüyle de siyasete ayrı bir değer de katmış oluyor.
Nitekim…
Ulucami ile Orhan Camii arasındaki Orhangazi Parkı’nda iftar sonrası açılan stanttan sonra, MHP Osmangazi İlçe Kadın Kolu Başkanı Beytiye Ersavaş ve arkadaşları Kent Meydanı ile Bursaray Osmangazi İstasyonu arasındaki bölgede dün günün en yoğun saatlerinde stant oluşturarak vatandaşlara hem “referandumda neden hayır oyu verilmesi gerektiğini” anlattılar, hem de bununla ilgili MHP’nin el ilanlarını dağıttılar.
Böylece…
Referanduma 9 gün kala MHP Osmangazi tam kadro sahada yerini almış durumda. Bu duruma vatandaşların da ilgisiz kalmadıkları gözleniyor.
Siyaseti güzelleştiren de bu tür tam katılımcı faaliyetler oluyor.