CHP’li gençler heyecanlı… Gençlik Kolları Genel Merkezi Ankara dışında ilk MYK toplantısını Bursa’da yapıyor

Her fırsatta tekrarlıyoruz… Bursa’daki siyasi partilerin gençlik kolları çalışmalarında bu dönem en faal ve en etkili olarak CHP Gençlik Kolları dikkati çekiyor.
Öyle ki…
CHP’nin İl ve İlçe gençlik kolları, özellikle şu son referandum kampanyasında ana kadame olan partinin yönetimleri kadar faal çalıştılar, her yere koştular.
Üstelik…
Bunu da vatandaşla yakın temas kurarak yaptılar.
Yani..
Geçmişteki gibi bayrak asma, salon ve cadde süslemeyle parti büyüklerinin bulunduğu ortamlarda kalabalık oluşturup tezahürat yapmanın ötesine taşıdılar, aktif siyaseti tam anlamıyla yaşadılar.
O bakımdan…
CHP Gençlik Kolları’nı bu dönem Bursa’daki siyasi partiler arasında en faali olarak görüyoruz.
Ayrıca…
 Bursa’daki bu hareketin CHP’nin tüm gençlik kolları örgütlenmesinde kendini hissettirip en faal il olarak Bursa’nın ön sıraya çıkmasını sağlamasının da bir başka başarı olduğunu vurgulamak gerekiyor.
Nitekim…
CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Umut Tunç göreve geldikten sonra ilk il ziyareti olarak Bursa’ya geldi ve bazı ilçeleri ziyaret ettiği gibi mahalle çalışmalarına bile katıldı.
Hatta…
Tunç’un henüz yeni atanmış Gençlik Kolları Genel Başkanı olarak 8 Temmuz’da Bursa’da yaptığı ve gövde gösterisine dönüşen mahalle çalışmaları, Hürriyet gazetesinin Türkiye baskısında yarım sayfalık geniş bir haberle yer aldı.
Şimdi…
Bursa’da İl Gençlik Kolu Başkanı olarak görev yapan Devrim Taylan Ercan’ın da Genel Başkan Yardımcısı olarak görev aldığı CHP Gençlik Kolları Genel Merkezi ikinci Bursa programını uygulamaya hazırlanıyor.
Önümüzdeki hafta cuma ve cumartesi günleri olmak üzere iki günlük planlanan programın bir de önemli ayrıntısı var:
CHP Gençlik Kolları Merkez Yönetim Kurulu bugüne kadarki tüm toplantılarını Ankara’da yaptı. Gençlik MYK’sı, Ankara dışındaki ilk toplantısını Bursa’da yapacak.
Bu da…
Yoğun ve aktif bir referandum çalışmasını geride bırakan İl CHP Gençlik Kolları Başkanı Sezgin Tıkıl ve arkadaşlarını önümüzdeki hafta Gençlik Kolları Genel Başkanı Umut Tunç ve MYK’yı ağırlayacak olmaları nedeniyle heyecanlandırıp daha da motive etti.