Şikayet notu sonuç mu verdi? CHP’nin denetçisi merkezdeki ilçelere görüş alışverişi ziyarete yapıyor

Cumhuriyet Halk Partisi’nin en üst yönetim organı Merkez Yönetim Kurulu’nda Bursa’dan sorumlu olan İzzet Çetin sürpriz bir ziyaret programıyla bugün Bursa’ya geldi.
Ziyaretin sürpriz olması, biraz da izlenen görüşme trafiği ile ilgili.
Çünkü…
Çetin, beraberinde CHP Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan olduğu halde merkezdeki ilçeler olan Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Gürsu ve Kestel ilçe örgütlerini ziyaret ediyor.
Yanı sıra…
Programında bazı sendikaların ziyareti de var.
Peki…
Daha geçtiğimiz cumartesi günü Buttim Konferans Salonu’nda partinin il yönetim kurulu, ilçe başkanları, belediye başkanları, İl Genel ve belediye meclisi üyeleri, eski milletvekilleri, eski il başkanları, eski Parti Meclisi üyelerinin katıldıkları bir toplantıda referandum çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Çetin, bu toplantının üzerinden bir hafta bile geçmeden ikinci kez neden geldi?
Parti kaynakları…
Bursa’dan sorumlu MYK Üyesi İzzet Çetin’in bugünkü ziyaretinin “merkezdeki ilçeler ve sivil toplum örgütleriyle görüş alışverişi” amaçlı olduğunu söylüyorlar.
Buna karşın…
CHP kulislerinde daha farklı bir hava var.
Örneğin…
Geçen hafta yapılan toplantıda “Örgüt konularını bugün konuşmayacağız, onları referandumdan sonra ele alacağız” diyen Çetin, dileyenlerin yazılı soru göndermesini isteyince, “İl Başkanı Gürhan Akdoğan yönetimi ve ilçeler çalışmıyor, görevden alınmaları gerekir” yazılı bir şikayet notu gönderilmişti.
O not da…
Çetin yerine yanlışlıkla İl Başkanı Akdoğan’a verilmişti.
Şimdi kulislerde merak edilen şu:
“Yoksa o küçük pusuladaki şikayet notu amacına ulaşıp sonuç mu verdi de Bursa denetçisi ikinci kez sessizce gelip ziyaretlerde bulunma gereği duydu?”
Bir şey daha…
“CHP’ye katılan, referandum çalışmasında görev almak isteyen, ama görev verilmeyenlerin rahatsız olduğu” yakınmalarının medyaya yansımasının Çetin’in sessizce ikinci gelişine rastlaması da çarpıcı bir durum.
Görünen o ki…
Referanduma 22 gün kala, referandumdan sonraki seçimler için başlayan hareketler nedeniyle CHP her zaman olduğu gibi başka işlerle uğraşmaya başladı.
Üstelik…
Bu kez eskiden olduğu gibi iki cepheli mücadeleye de pek benzemiyor. Galiba üç, hatta dört cepheli bir parti içi mücadele söz konusu.
Hem de kıran kırana geçeceğe benziyor.