Referandum için tempo yükseliyor… CHP’nin ana kademe gibi çalışan gençlik kolları da sahaya çıktı

Hızla yaklaşan referandum nedeniyle siyasi partilerin liderleri yurt gezilerinde meydan meydan konuşmalarını sürdürürken, yerelde de adımlar hızlanmaya başladı.
Bu kapsamda…
Bursa’daki ilk geniş startı cumartesi ve pazar günleri Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Sedat Yalçın verdi.
Önce cumartesi gibi sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle buluşup referanduma sunulan anayasa paketiyle ilgili bilgilendirme sunumu yapan Yalçın, pazar günü bu kez AK Parti teşkilatlarını referandum çalışmaları ve anayasa değişikliği paketiyle ilgili bilgilendirdi.
Doğrusu istenirse…
AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın’ın iki gün üst üste yaptığı sunumlar konferans tadındaydı ve yerel siyasete de farklılık kazandıran özellikler taşıyordu.
Referandumda “neden evet” denilmesini isteyen bilgilendirmeler yapan AK Parti’ye karşılık, referandumda “neden hayır” oyu verilmesini anlatmak üzere son hazırlıklarını yapan Cumhuriyet Halk Partisi’nde gençlik kolları da harekete geçti.
Aslında…
Söz her açıldığında tekrarladığımız bir tespitimiz var. CHP’de önce Osmangazi İlçe Gençlik Kolları’ndaki yeni yapılanma, ardından Devrim Taylan Ercan’ın Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı olmasıyla İl Gençlik Kolları’nda gerçekleşen yapılanma partinin genel havasına da çok olumlu yansıdı ve müthiş bir sinerji getirdi.
Öyle ki…
CHP’nin İl ve Osmangazi başta olmak üzere gençlik kolları âdeta ana kademe yönetimleri gibi planlı ve kapsamlı çalışmalar yapıyorlar.
Bu kapsamda…
Sezgin Tıkıl başkanlığındaki CHP İl Gençlik Kolları Pazar gününü ilçe ziyaretleriyle geçirdi.
CHP Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan’ın yönlendirmesi ve tahsis ettiği araçla Pazar günü önce saat 12.00’de Orhangazi’ye giden CHP Bursa İl Gençlik Kolu Başkanı Sezgin Tıkıl ve arkadaşları, akşam da saat 18.00’de Mudanya’da gençlik kollarıyla bir araya geldiler.
Bu ziyaretlerde…
Hem ilçelerdeki gençlik kollarında yeni dönem için revizyonlar yapılırken, en önemli gündem maddesi olarak da referandum sürecinde nasıl bir çalışma yapılması gerektiğine dair bilgi paylaşımları oldu.
Bu arada…
CHP İl Başkanı Akdoğan da pazar günü iki ilçede toplantılar yapan İl Gençlik Kolları ekibi dönene kadar partide bekledi. Akdoğan, saat 22.00 sıralarında partiye dönen gençlerden çalışmalarıyla ilgili rapor aldıktan sonra partiden ayrıldı.
Bu da…
Ekip çalışması ve organizasyonda CHP’nin farkını gösteren bir başka ayrıntı oldu.