Nilüfer’de yerel siyaset anlayışına ders olabilecek yaklaşım örneği

Yerel medyanın pek dikkatini çekemediği için olsa gerek, kamuoyunun gündeminde çok fazla yer bulamıyor. O nedenle de geniş kitleler tarafından henüz tanınmış değil.
Ama…
Büyük Birlik Partisi Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın’ın, özellikle yerel yönetim hizmetleri konusunda bir ilçe başkanı olarak yerel siyasetçinin yapması gereken her şeyi yapıyor.
Üstelik…
Belediye çalışmalarını izlerken tek yanlı davranmıyor. Nilüfer Belediyesi ya da diğer yerel yönetim unsurlarının yaptıkları iyi bir iş gördüğünde açık açık destek verip teşekkür ediyor. Sorumluluk alanı olan Nilüfer ile ilgili eksik, yanlış ya da aksama gördüğünde kırıcı olmadan eleştiriyor.
Yeri geldiğinde ise öneri geliştirip yol gösterici oluyor.
BBP Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın’ın yerel siyaset anlayışına ders olabilecek yaklaşımlarının son örneği, Balat Piknik Alanı konusunda geldi.
Mudanya Yolu’na 500 metre yakınlıktaki piknik alanının bakımsız halde bulunmasını Aydın’ı rahatsız etmiş.
Konuyu Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in dikkatine sunmak üzere kamuoyu gündemine taşırken önce şu anımsatmayı yapıyor:
“Nilüfer Belediyesi 2007 tarihinde, Balat Piknik Alanı’nın daha işlevsel kullanılması ve haftanın her günü Bursalıları doğa ile buluşturacak bir nitelik kazanmasını sağlamak için Balat Korusu adı altında bir proje hazırlamıştı. Ancak geçen zaman içinde piknik alanı ile ilgili her hangi bir çalışmanın yapılmadığını müşahede ettik.”
Tespitlerini ise şöyle aktarıyor:
“Piknik alanında hiçbir düzenleme yapılmadığı gibi, piknikçilerin oturabileceği tek bir bank bulunmamaktadır. Piknikçilerin su ihtiyacını karşılayacak düzeyde yeterli çeşme bulunmadığı gibi, tuvalet ve lavaboların da hem yetersiz hem de temiz olmadığı görülmüştür.”
Şunun da altını çiziyor:
“Son zamanlarda özellikle hemşeri derneklerinin özel buluşmalarını bu alanda gerçekleştirmeleri, Balat Piknik alanını daha da değerli kılmıştır. Vatandaşlarımızın huzurlu bir şekilde pikniklerini yapabilmeleri için yetkililerin, Piknik alanında biran önce gerekli düzenlemeleri yapmalarını bekliyoruz.”

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]