CHP’de Bursa sorumlusu geliyor… Ama kimilerinin beklediği gibi denetime değil, referandum çalışmasına

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu’nda alınan karar gereği, her MYK üyesine 5 ilin sorumluluğu verildi. Bu kapsamda Bursa’nın sorumluluğu da MYK Üyesi İzzet Çetin’in oldu.
Başlangıçta…
Bu görevlendirme pek ilgi çekmedi.
Ancak…
Gürhan Akdoğan ile Ahmet Memişoğulları’nın yarıştıkları bir önceki il kongresinde kürsüye çıkıp Deniz Baykal’lı CHP Genel Merkez yönetimini eleştirince salondan tepki alan İzzet Çetin’i anımsayanlar oldu.
Dahası…
Kendi ya da birlikte hareket ettikleri gruplarının gelecekteki siyasi konumları için Akdoğan yönetiminin değişmesi gerektiğini düşünen kimileri, bir önceki il kongresinde yaşanan kürsü olayından bugün için sonuç çıkarmak istediler.
Böyle olunca da…
İzzet Çetin’in Bursa’ya gelip partiyi tam bir denetimden geçireceği beklentisi hem doğdu, hem de bu beklenti parti kulislerine yayıldı.
İşte…
Kulislerde bir süredir beklenen Bursa’dan Sorumlu MYK Üyesi İzzet Çetin yarın, yani 14 Ağustos 2010 Cumartesi günü geliyor.
Ancak…
Çetin’in yolunu gözleyen, hatta dosya hazırladıkları kulislerde konuşulanların umdukları gibi partiyi tepeden tırnağa denetim için değil, referandum çalışması için geliyor.
Beraberinde Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Parti Meclisi Üyeleri Melda Okur ve Hikmet Çelik ile birlikte gelecek olan Çetin parti örgütüne hem referandum çalışmalarının nasıl yürütülmesi gerektiğini anlatacak, hem referandumda neden hayır oyu verilmesini istedikleri yönünde örgütü bilgilendirecek, hem de önümüzdeki seçim dönemine ilişkin bilgiler verecek.
Buttim’de saat 14.00’te başlayacak toplantı için İl Başkanı Gürhan Akdoğan il ve ilçe yönetim kurullarına, belediye başkanlarına, belediye ve il genel meclisi üyelerine, eski il başkanlarına ve eski Parti Meclisi üyelerine davet çıkardı.
Ayrıca…
Çetin’e verilmek üzere Akdoğan bir de dosya hazırladı. Dosyada, kalite sistemleri doğrultusunda ilçelerde yapılan çalışmalar ayrıntılarıyla yer alıyor.
Toplantı sonrası Bursa’dan ayrılacak olan MYK Üyesi İzzet Çetin ve beraberindekiler yarın bir toplantı da Balıkesir’de yapacaklar. CHP Genel Merkezi ekibi pazartesi günü ise Çanakkale’de olacak.
Bu arada…
Yarınki toplantı için hazırlıklarını sürdüren CHP Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan bir yandan da referanduma yönelik çalışmalarını durmaksızın sürdürüyor.
Bu kapsamda…
Bugün önce Mudanya’ya giden Akdoğan, burada Mudanya İlçe yöneticileriyle birlikte ilçe merkezindeki eski Hal bölgesinde basın toplantısı düzenleyip esnaf ziyaretlerinde bulundu.
Ardından da…
Merkeze döndü ve Osmangazi İlçe’nin organize ettiği Hanlar Bölgesi esnafını ziyarete katıldı. Akşam için programında Eğridereliler Derneği’nin iftarı bulunan Akdoğan, akşam saatlerinde de İl Gençlik Kolları’nın giyecekleri ve canlı bilbord etkisi yapacak tişörtlerle ilgilendi.