Bursa’nın sesini duyan AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, Adem Vural olayına el koydu ve formülü buldu

Sosyal Güvenlik Kurumu Osmangazi İlçe Müdürü Adem Vural’ın görevden alındığının duyulduğu cumartesi gününden bu yana Bursa’nın değişik kesimlerinden kimisi çok sert tepkiler yükseliyor.
Çünkü…
Adem Vural’ı bu kentte herkes tanıyor, biliyor, seviyor.
Bunun nedeni de belli:
Futbol hakemliği de yaptığı için futbol camiasının Adem Hoca olarak bildiği Adem Vural, daha şef olduğu dönemlerden SSK’da sorun çözen, herkesin işini halleden bürokrat olarak sivrildi.
Bursa’daki bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda Bursalı daire müdürü var. SSK’da işi ya da sorunu olan Bursalılar’ın aklına yıllarca ilk Adem Vural geldi.
Ne var ki…
Çalışkan, başarılı ve az sayıdaki Bursalı daire müdüründen biri olan Adem Vural sürpriz bir şekilde görevinden alındı.
Yerine…
İstanbul’dan bir müfettişi SGK Osmangazi İlçe Müdürü olarak getirilirken, Vural’a da onur kırıcı bir şekilde Osmangazi Müdür Yardımcılığı görevi teklif edildi.
Bursa işte bu görevden alma olayına sert tepki gösterdi ve Adem Vural’a sahip çıktı. Cumartesi günü Haber gazetesinde İlhami Yıldız’ın, Meydan gazetesinde ise Yüksel Baysal’ın köşelerinde okuduktan sonra bu sayfalarda dile getirdiğimiz yazılara her kesimden gelen tepkileri okuyunca gördük ki, Bursalılar kendilerine hizmet edene her zaman sahip çıkan bir duyarlılığa sahipler.
Gerçi…
Bu duyarlılık, Adem Vural’ın yıllarca spor yorumculuğu yaptığı medya kuruluşuna yansımadı ama genel kamuoyu işi eylem yapma düşüncesine kadar götürdü.
Bunun üzerine…
AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın hemen devreye girdi.
Görevden alma ve yeni atamanın parti bilgisi dışında gelişmesine karşın görevden alma olayına el koyan Yalçın, yaptığı görüşmelerde Vural’ın kadrosunun SGK İl Müdür Yardımcısı olduğunu ve Osmangazi İlçe Müdürlüğü’nü vekaleten yürüttüğünü belirledi.
Bunun üzerine..
Vural’ın kadrosuna uygun şekilde SGK İl Müdür Yardımcısı olarak Bursa’ya ve Bursalılar’a hizmete devam etmesi formülünü geliştirdi.
Bu formül…
SGK ve bağlı olduğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından da kabul edildi.
Gelişmeyi konuştuğumuz AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, kamuoyunun tepkisine yol açan gelişmenin böylece olumlu bir noktaya bağlandığını söyledi ve “Adem Vural bu hafta SGK İl Müdür Yardımcısı olarak görevine başlayacak, hatta cuma akşamı kaldığı yerden hizmete devam edecek” dedi.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]