Bir soruyla ortaya çıkan durum… Habertürk’ün gazete ve televizyon yayın yönetmenleri arasında savaş mı var?

Yiğit Bulut son dönem yaygın medyanın adından çok söz ettiren ve hakkında çok dedikodu yapılan isimlerinden biri. Yazılarında ve televizyon ekranındaki yorumlarında gözünü budaktan sakınmayan tarzıyla da biliniyor.
CNN Türk televizyonunda yorum yaptığı, Hürriyet gazetesinde yazı yazdığı dönemde sivri çıkışları dikkat çekmişti.
Hatta…
O dönem yazığı Hürriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni olan Ertuğrul Özkök’ü eleştiren yazı ve yorumlar yapmıştı.
Sonra…
Doğan Grubu ile yolları ayrıldı, Ciner Grubu’na geçti. Burada Habertürk haber kanalının yayın yönetmenliğini üstlendi. Televizyonda çok sık ekrana çıkması ve çok fazla program yapmasıyla eleştirildi.
Aynı zamanda…
Habertürk gazetesinde de ekonomi yorumları yazmaya başladı.
Hafta içinde…
Habertürk Televizyonu Yayın Yönetmeni olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı konuk etti ve AK Parti Genel Merkezi’nin terasından canlı yayın yaptı.
Ancak…
Bu söyleşide sorularını Başbakan’a soruş şekliyle eleştirildi.
Ertesi gün…
Yani Habertürk televizyonunda Bulut’un Başbakan Erdoğan ile yaptığı söyleşiden bir gün sonra, Habertürk gazetesinin Yayın Yönetmeni olan Fatih Altaylı, günlük köşesinin altındaki “Ne zaman adam oluruz?” başlıklı kutuda şunu yazdı:
“Kemiksiz adamın et yığını olduğunu anladığımız zaman.”
Bunun üzerine…
Bursa’daki Fırat Optik mağazalarının sahibi olan Bursalı İşadamı Yetkin Fırat dikkatini çeken bu yazının ardından görüşlerini öğrenmek için Fatih Altaylı’ya elektronik posta gönderdi.
İletisinin “konu” bölümüne Altaylı’nın “Ne zaman adam oluruz” kutusundan yola çıkarak “Kemiksiz adamın et yığını olduğunu anladığımız zaman yazınıza ithafen” yazdı.
Sonra da…
Merak ettiğini öğrenmek istedi:
“Sayın Altaylı, Genel Yayın Yönetmeni olduğunuz gazetede yazı yazan Yiğit Bulut’un Başbakan’a Ulusa sesleniş programı yaptırmasıyla ilgili düşüncelerinizi merak ediyorum. Saygılarımla.”
İşte…
Bu elektronik postaya Habertürk gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı’dan tek cümlelik cevap geldi:
“Mailinize başlık olarak yazmışsınız ya…”
Gerçi…
Habertürk’ün gazetesinin genel yayın yönetmeniyle televizyonunun yayın yönetmeni arasında bir soğuk savaş yaşandığı yolunda internetteki kimi medya dedikodusu aktaran sitelerinde haberlere rastlanıyordu.
Ama…
Gazetenin yayın yönetmeni olan Fatih Altaylı’nın, televizyonun yayın yönetmeni olan Yiğit Bulut’u doğrudan hedef alarak “kemiksiz adam” ve “et yığını” diye yazdığı, Bursalı İşadamı Yetkin Fırat sayesinde ortaya çıktı.

İlgili Reklamlar