9. kuruluş yılını kutlayan AK Parti’nin Erdoğan liderliğindeki kadroları ilk kez Bursa’da vitrine çıkmıştı

Tarih 6 Temmuz 2001… Yer BUTTİM açık alanı… Bursa siyasetinin yakından tanıdığı ve herkesin çok sevdiği Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu oğluna sünnet düğünü yapıyor.
İsmail Hoca hem herkes tarafından çok sevildiği, hem de çevresi çok geniş olduğu için, konuklarını alacak salon bulamamış.
O nedenle…
Sünnet düğünü BUTTİM’in parkında yapılıyor. 3 bin 750 kişiyi bir araya getiren bu düğün için bahçede kazanlar kaynıyor. Bu alanda yapılan ilk ve son düğün olarak da BUTTİM kayıtlarına giriyor.
Fakat…
Bu muhteşem düğünde herkesin gözü İstanbul’dan gelen ekibin üzerinde.
O ekip…
Fazilet Partisi’nde Recai Kutan’a karşı Abdullah Gül’ü genel başkan adayı olarak çıkarmış ve desteklemiş. Hem FP içinde, hem de siyaset kamuoyunda yenilikçiler olarak anılıyorlar.
Az bir farkla kaybedilen kurultaydan sonra da yeni bir parti kurup yollarını ayırmaları bekleniyor.
Ekibin başında…
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken okuduğu şiir nedeniyle mahkum olan ve cezaevinden yeni çıkan Recep Tayyip Erdoğan var. Kurultayda yarışan Abdullah Gül başka bir program nedeniyle, yakın dostu Tatlıoğlu’nun oğlu için yaptığı sünnet düğününe katılmak üzere Bursa’ya gelememiş.
Ama…
Abdüllatif Şener, Meral Akşener, Sadık Yakut, Ömer Çelik o gece Erdoğan’a eşlik ediyorlar. Bursa’dan da Ertuğrul Yalçınbayır ekibin merkez noktasında.
İlk kez…
6 Temmuz 2001’de Bursa’da, BUTTİM’in bahçesinde hep birlikte vitrine çıkan bu ekip, 14 Ağustosta Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Adalet ve Kalkınma Partisi’ni kurdular.
O dönemin bunalımlı siyasetinde AK Parti inanılmaz bir hızla büyüdü ve halk desteğiyle de 3 Kasım 2002’de girdiği ilk genel seçimden iktidar olarak çıktı.
Kurulur kurulmaz iktidara gelen, 8 yıldır da tek başına Türkiye’yi yöneten AK Parti’nin bugün kuruluşunun 9. yıldönümü.
AK Parti her yıl kuruluş yıldönümünde teşkilatlarını Ankara’da toplar ve genel bir kutlama yapardı.
Fakat…
Bu yıl kuruluş yıldönümü hem ramazana rastladığı, hem de referandum kampanyalarının tam ortasında kaldığı için merkezde kutlama yapılmadı. Onun yerine il teşkilatları ayrı ayrı kutlama programları yapıyorlar.
AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın da, 9 yıl önce kadroları ilk kez Bursa’da, İsmail Tatlıoğlu’nun oğlu için yaptığı sünnet düğününde kamuoyu önüne çıkan AK Parti’nin kuruluşunun 9. yılı nedeniyle, Bursa’daki tüm kadroları cumartesi akşamı Merinos’taki Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde iftarda bir araya getirmek amacıyla geniş katılımlı bir iftar programı hazırladı.
14 Ağustos 2001’den 14 Ağustos 2010’a geçen süreçte AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, 9. kuruluş yıldönümü nedeniyle şunları söylüyor:
“Ramazan Ayı’nın maneviyatında birlik ve beraberlik, kardeşlik,  yardımlaşma duyguları vardır. Bizde 9 yıl önce kurulmuş, 8 yıldır bu ülkeye çağ atlatmaya çalışan ve demokrasi mücadelesi veren kadrolar olarak hem bir araya gelelim hem de anayasa değişikliğinin oylanacağı 12 Eylül referandumu için saha çalışmasına hız verelim istedik.”
Bir yandan da…
Parti olarak önlerindeki çalışma programını şöyle özetliyor:
“Bu yıl kuruluş yıl dönümü yemeğimizi iftar olarak gerçekleştiriyoruz. İftarla beraber köy, belde, ilçe tüm teşkilatlarımız bugüne kadar yaptıkları çalışmayı daha da hızlandırıp halkımıza bu seçimin önemini anlatacaklar. Bunda da başarılı olacağız. Çünkü bu ülkenin yönetiminde 8 yıldır iktidarda olarak ne yaptığımızı halkımız gayet iyi biliyor ve iktidarımıza olan desteğini bizlere gösteriyor. İnşallah referandumda büyük oranda çıkacak evet oyu ile demokratikleşme hamlemizi sürdüreceğiz.”

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]