Siyaset için değil, yaşam için buluşuyorlar… Toplumsal Duyarlı Dostlar birlikteliği 3. yılına ayak bastı

Sivil toplum yapılanmalarının genel olarak kaderinde var… Yola çıktıklarında, “Acaba hangi siyasi görüşün ya da partinin destekçisi olurlar?” şeklinde bir algılamayla başlıyorlar.
Gerçi…
Siyasete paralel çalışan sivil toplum yapılanmaları da elbette var ama yola çıkıştaki ilkelerini kararlılıkla sürdürenler ve bu özelliğiyle de günden güne gelişenler var.
Örneğin…
Toplumsal Duyarlı Dostlar birlikteliği, sivil toplum yapılanması ölçülerinde olmasa bile gönüllüler birlikteliği olarak önemli bir yol aldı.
İki yılı bitirip 3. yıla adım atan Toplumsal Duyarlı Dostlar birlikteliği, başlangıçtaki ilkeleri olan “Çağdaş, ilerici, demokrat, insanı seven, çevreye duyarlı” anlayışına sahip olanlarla güzel bir yapı oluşturuyor.
Çağrıları da çok net:
“Ülkemizin ve insanlarımızın geleceği için, Atatürk’ümüzün ve mücadele arkadaşlarının başlattığı hedeften yola çıkan, bugünü, gelinen süreci iyi algılayan , ‘çağdaş, ilerici, demokrat, insanı seven, çevreye duyarlı’ kavramları baz alan, kalpleri ayni atan insanlar, birbirimize ihtiyacımız var.”
İşte…
Bu yapı, 3. yıla ayak basmaları nedeniyle pazar sabahı kahvaltıda buluşuyorlar.
Sözcülüğünü Hasan Taşkut’un yaptığı Toplumsal Duyarlı Dostlar birlikteliğinin kahvaltısı Pazar sabahı saat 10.00’da Kültürpark’taki Medya Restoran’da gerçekleşecek.