Kılıçdaroğlu rekoru… 2 günde 13 ilçe 5 belediye ziyaret edip 3 açılışa katılacak, Şehreküstü’de miting yapacak

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yurt gezileri kapsamında bu hafta sonu da Bursa’ya geliyor. CHP İl Başkanı Gürhan Akdoğan, cuma akşamından gelecek olan Kılıçdaroğlu için çok yoğun bir program hazırladı.
Bir anlamda…
CHP lideri, adeta Rekorlar Kitabı’na girmek için siyasi organizasyon rekoru kırmak istercesine, 2 gün gibi çok kısa sürede inanılmaz bir tempoda inanılmaz bir program uygulayacak.
Program…
Ankara’dan karayoluyla cuma akşamı gelecek olan Kılıçdaroğlu’nun önce İnegöl’e girip ziyaret etmesiyle başlayacak.
Geceyi Bursa’da Almira Otel’de geçirecek olan CHP lideri, sabah da İl Başkanı Akdoğan’ın organizasyonuyla kahvaltıda işadamları, meslek örgütleri temsilcileri, sivil toplum örgütleri yöneticileriyle bir araya gelecek.
Cumartesi gününün programında, akşam saat 19.00’da Şehreküstü Meydanı’nda büyük bir miting var.
Mitingin akşam saatlerine alınma nedeni, havanın çok sıcak olmasından kaynaklanıyor. CHP yönetimi, akşam serinliğinde Kılıçdaroğlu ile Bursalıları buluşturmayı daha uygun bulurken son derece doğru bir karar da almışlar.
Yanı sıra…
Cumartesi ve pazar iki günlük süre içinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için 13 ilçe, 5 belediye ziyareti, 3 de açılış programlandı.
Uzak oldukları gerekçesiyle 4 dağ ilçesine gitmeyecek olan Kılıçdaroğlu, diğer 13 ilçeyi ziyaret ederken CHP’li Nilüfer ve Gemlik belediyeleri yanında, yine CHP’li olan Yeniköy, Çakırlı, Çeltikçi belde belediyelerine de ziyarette bulunacak.
Programa…
Eğer bir son dakika değişikliğiyle eklenmezse, CHP’den Sarıgül için TDH’ye giden, ancak geri dönüş için görüşmeleri süren İnegöl Kurşunlu Belediye Başkanı Erkan Dönmez alınmadı.
Ayrıca…
Bu ziyaretler sırasında Nilüfer, Gemlik ve Çeltikçi belediyelerinin üç açılış törenine de katılacak. Kılıçdaroğlu pazar akşamı da Yalova’ya geçecek.
Tüm bu süreçte…
Kılıçdaroğlu’nun farklı bir uygulamaya imza atarak Kent gazetesi yazarı Erhan Cem Öztürk’ü Genel Merkez’de kabul edip röportaj vermesini de önemli bulduk.
Doğrusu istenirse…
Erhan Cem iyi bir iş çıkarmış.
••••••••••
Bu arada…
Bir yandan Kılıçdaroğlu’nun programını kesinleştirmek üzere taslak üzerindeki son çalışmalarını sürdüren CHP İl Başkanı Gürhan Akdoğan, bir yandan da kent gündemine gelen sahte diploma iddiasıyla ilgili olarak CHP’yi bazı gelişmelerin dışında tutmaya çalışıyor.
Çünkü…
Diploması araştırmaya alınan isimlerden biri olan Ramazan Tatkoy, 29 Mart 2009 yerel seçiminden bu yana Nilüfer’de CHP’nin belediye meclisi üyesi olarak görev yapıyor.
İddialar gündeme geldiğinde CHP Nilüfer İlçe Başkanı Metin Çelik aracılığıyla Tatkoy’un istifasını isteyen Akdoğan’a karşılık olarak “Partiden istifa ederim ama belediye meclisinden ayrılmamı gerektiren bir durum yok” cevabı gelmişti.
Bunun üzerine YÖK’e yazı gönderip bilgi isteyen CHP yönetimi, Pazar günü de Tatkoy’u disipline vermek için toplandı.
Ancak…
Toplantıdan önce Akdoğan’ın bizzat Tatkoy’la görüşüp “Eğer partiden ve belediye meclisinden istifa etmezsen disiplin yoluyla seni ihraç eder, hakkında suç duyurusunda bulunur ve her yere yazı gönderip bilgilendiririz” dediğini, bunun üzerine de Ramazan Tatkoy’un hem CHP’den, hem de Nilüfer Belediye Meclisi Üyeliği’nden istifa ettiğini meslektaşımız Özlem Buğday Yağmur’un Olay gazetesindeki köşesinden okuduk.
Böylece…
CHP İl yönetimi, ileriye yönelik risk oluşturma potansiyeli bulunan bir konuyu krize dönüşmeden çözmüş oldu.