Kılıçdaroğlu merkezde büyük bir miting yapacak, 10’dan fazla ilçeye gidecek

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan hafta başından beri Ankara’da. Bir yandan Genel Merkez’in organize ettiği toplantılara katılıyor, diğer yandan CHP Bursa Milletvekili ve MYK Üyesi Abdullah Özer ile birlikte Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 17 ve 18 Temmuz tarihlerinde gerçekleştireceği Bursa programı üzerine çalışıyor.
Aslında…
Kılıçdaroğlu’nun iki gün olarak planlanan Bursa programını yalnızca Özer ve Akdoğan ikilisi de yapmıyor. Onlar, Bursa’daki ilçe başkanlarıyla sürekli temas halinde öneriler geliştiriyorlar, Genel Merkez de bu öneriler doğrultusunda yeni program planlamaları yapıyorlar.
O bakımdan…
Program akışı sürekli değişiyor.
Örneğin…
Öğleden sonraki saatlerde Gemlik Belediyesi’nin bazı yatırımlarıyla ilgili açılış programlarının 18 Temmuz’da olması planlanmıştı. Ama gece bu program değişti ve Kılıçdaroğlu’nun Gemlik ziyareti 17 Temmuz’a kaydı. Bu tablonun sabah bir kez daha değişme olasılığı da bulunuyor.
Benzer başka durumlar da var.
Fakat…
Programın ana taslağı üzerinde hemen hemen kesin olan iki madde var.
Birincisi…
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için Bursa merkezde büyük bir miting düşünülüyor.
Çünkü…
Anayasa Mahkemesi’nin kararından sonra, yani referandumun olacağı kesinleştikten sonra Kılıçdaroğlu’nun halkla buluşacağı açık hava toplantıları daha da önemli hale geldi.
Ancak…
Bu mitingin günü de yeri de belli değil.
Yani…
Mitingin yapılacağı yer Şehreküstü Meydanı olabileceği gibi, Bursa merkezin başka bir meydanı da olabilir. Ayrıca ilk gün de yapılabilir, ikinci güne de kayabilir.
İkincisi…
CHP, iki günlük ziyarette Kılıçdaroğlu’nun 10’dan fazla ilçeye götürülmesi üzerine program hazırlıyor.
Eğer…
Bu program başarılır da Kılıçdaroğlu 10’dan fazla ilçeye götürülebilirse, Bursa’da genel başkan düzeyinde bugüne kadar yapılmış en kapsamlı ziyaret gerçekleştirilmiş olacak.