DP’den istifa eden Salim Dere’nin üyelik bilgisine Osmangazi İlçe Başkanı Koyuncu’dan itiraz geldi

Gelişmeyi gün içinde duyurduk…
Demokrat Parti ile birleşen Anavatan Partisi’nin son genel başkanı olan ve DP kurultayında Genel İdare Kurulu’na seçildikten sonra yeniden Genel Başkanvekilliği’ne getirilen, ancak anavatan kökenlilerin Başkanlık Divanı’ndan tasfiye edilmesi üzerine Genel Başkan Yardımcısı Cenk Tunçsiper’le birlikte istifa eden Salih Uzun, bu durumun düzeltilmesini bekliyor.
Kararı da belli…
Eğer bu tablo düzeltilip DP-Anavatan eşitliği sağlanmazsa, Anavatan kökenliler Salih Uzun’dan en alttaki teşkilat kademesine kadar DP’den toplu bir şekilde ayrılacaklar.
Ne var ki…
Ankara’da karar beklenirken teşkilatlardan ilk istifa Bursa’dan geldi. Ayhan Barışıcı yönetiminde Gençlikten Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Salim Dere istifasını açıkladı.
Üstelik…
Dere istifa ederken, DP kökenlilere ağır eleştiriler getirerek ayrıldı.
İstifa dilekçesinin altında da bir not vardı:
“Birleşme olduğu günlerde üyeliğimi Demokrat Parti Genel Merkezi’nden yaptırdığım için istifa ediyorum. Üyeliğim olmasaydı ilişiğim kalmamıştır diyecektim.”
İşte…
Bu notla ilgili olarak DP Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Koyuncu aradı.
Gerçek bir teşkilat emekçisi olan ve DP’de uzun yıllar İşçi Komisyonu’nda görev yapan Koyuncu söze, “Sayın Salim Dere’nin istifasının altında yer alan notu görünce arama gereği duydum” diye söze başladı ve şunu söyledi:
“Salim Bey Genel Merkez’de üyelik kaydı yaptırdığını söylüyor ama kendisi bizzat benim Anavatan kökenlilerden Demokrat Parti’ye üye kaydettiğim ilk kişidir.”
Sonra da şu bilgiyi verdi:
“Herhalde kendisi hatırlamıyor ya da unuttu. Bir ay kadar önce Salim Dere’yi DP Osmangazi’ye üye kaydettik. Üyelik koçanı şu an elimde. Karar defterinde de tüm yönetim kurulumuzun imzası var.”
Bir de tahmini var:
“Sayın Salim Dere DP’deki anlayışa yönelik suçlamalar getiriyor. Kendi görüşleridir, benim bunlara katılmam mümkün değil. Ama anladığım kadarıyla bir başka partide siyaset yapmak istiyor. Eğer gidecekse seçtiği yol yanlış.”