CHP’li gençler kulis yapanlara karşı “İl Başkanı Gürhan Akdoğan’ı Destekleyenler Grubu” kurdu

Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumadan pazar akşamına 13 ilçe, 5 belediyeyi ziyaret edip bir de Şehreküstü Meydanı’nda miting yaptığı Bursa programından sonra CHP kulislerinde başlayan hareketlilik değişik boyutlara ulaştı.
Önce…
İlçelere yoğunlaşılması nedeniyle Şehreküstü Meydanı’nda toplanan kalabalığın yetersiz bulunmasıyla başlayan eleştiriler çok hızlı gelişti. O süreçte meydanın yetersizliğinin faturası, organizasyondan sorumlu olan CHP Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan’a kesildi.
Böyle bir ortamda…
Akdoğan yönetimiyle ilgili kimi Kılıçdaroğlu’na verilen, kimi hazırlanıp bir kenarda tutulan, kimi de Ankara’daki kimi bağlantılar aracılığıyla Genel Merkez’e ulaştırılıp bilgilendirilen dosyalardan sonra kulislerde Akdoğan’ın görevden alınacağı söylentisi yayıldı.
Bu söylenti, parti içinde hem Akdoğan’la ters düşen grupları hareketlendirdi, hem de artık ufukta görünen seçimle ilgili kendi hesaplarını yapanları harekete geçirdi.
Gerçi…
CHP İl Başkanı Gürhan Akdoğan’ın görevden alınacağına yönelik olarak çok hızlı yayılan söylenti şu sıralar “Şimdi değil ama 12 Eylül’deki referandumdan sonra” ertelemesine dönüştü ama bu yaşananlar CHP’li gençleri harekete geçirdi.
Onlar da…
İnternetteki ünlü sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta “Bursa CHP İl Başkanı Gürhan Akdoğan’ı Destekleyenler Grubu” kurdular.
Grubun kurucusu CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Sezgin Tıkıl. Henüz çok yeni olmasına karşın 628 üyeye ulaşan grubun yöneticiliğini ise sezgin Tıkıl’la birlikte Levent Yılmaz, Bursa CHP Gençlik Kolları, Esen Kaymakçı, Taner Hoş, Pınar Kara üstlenmişler.
Böylece…
Siyasetin giderek daha etkin kullandığı internetteki sosyal paylaşım sitesi Facebook parti içi kulislere karşı bir dayanışma ve destek kampanyasına da platform oluşturdu.
İzleyebildiğimiz kadarıyla…
CHP Bursa İl Gençlik Kolları tarafından Facebook üzerinden başlatılan İl Başkanına destek kampanyası da yerel siyaset adına bir ilk oldu.

İlgili Reklamlar