Bursa’dan yeni bir yıldız doğuyor: Hazım Adanur’un oğlu Hakan Adanur single albüm çıkardı

Adanur soyadı Bursa için hiç de yabancı bir soyadı değil. Çünkü, iş dünyasından siyasete kadar uzanan geniş bir alanda tanınan ve Bursa’nın geçmişine uzanan çok köklü bir aileyi anlatıyor.
Örneğin…
Hacıbey Kebapçısı olarak Adanur ailesi yıllarca Bursa’nın adını her yerde duyurdu.
Bu kapsamda…
Hazım-Hüsnü Adanur kardeşlerin Ünlü Cadde’de işlettikleri baba yadigârı Hacıbey Kebapçısı’nın bu kentin kebap kültürü açısından çok özel bir yeri var.
Yine…
Hazım Adanur çok uzun yıllar Adalet Partisi ve Doğru Yol Partisi’nde aktif siyaset yaptı. DYP’nin yönetim kurullarında defalarca görevler üstlendi. Son yıllarda siyasete eskisi gibi yakın olmasa da Hazım Adanur günlük iş yoğunluğu arasında bile atılan her adımı izlemeye devam ediyor.
Bu arada…
Adanur soyadının şu sıralar çok farklı bir kulvarda hızla zirveye doğru ilerlediğini de izliyoruz.
Çünkü…
Hazım Adanur’un oğlu Hakan Adanur, yakınlarda çıkardığı iki şarkılık single albümle müzik dünyasında resmen fırtınalar estiriyor.
Sözü ve müziği kendisine ait pop müzik tarzındaki Elbet ve Aşk İçin adlı iki şarkısı çok tutan Hakan Adanur’a müzik çevrelerinde “Bursa’dan doğan yeni yıldız” olarak bakılıyor.
Bugün yayına giren www.hakanadanur.com internet adresinde, Elbet ve Aşk İçin adlı iki parça müzikseverlerin bilgisayarlarına indirebilmelerini sağlayacak şekilde beğeniye sunulurken, Hakan Adanur da şöyle tanıtılıyor:
1981 yılında Bursa’da doğdu. Müzik tutkusu, babasının ona henüz beş yaşındayken hediye ettiği orgla tanışmasıyla başladı.
Orta öğretimini sürdürürken Bursa Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Konservatuarı’nı kazandı ve icra heyeti korosunda görev aldı.
Ayrıca, aynı dönemde klasik gitar eğitimine de başladı.
Gitarla beraber, şarkı sözü yazarak beste yapma yeteneğini geliştirdi. Önlisans eğitimini tekstil bölümünde bitirdikten sonra Bursa’da çeşitli mekanlarda solist olarak sahne aldı.
Müzik hayatı boyunca yazdığı söz ve besteleri solo albüm haline getirebilmek umuduyla, iki şarkısını seçerek single albüm yaptı ve herkesle paylaşabilmek arzusuyla bugün dinleyicilerine sundu.

Biz de…
Bursa’nın yakından tanıdığı isimlerden biri olan Hazım Adanur’un oğlu Hakan Adanur’a çıktığı yolda başarılar diliyoruz.