Bu soru önemli: Osmangazi Belediyesi’nin seyyar operasyonuyla AK Parti operasyonunun bağı var mı?

Yerel gazetelerin birinci sayfalarında bugün bir haber yayınlandı. Haberde, Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin Heykel, Nalbantoğlu, Ünlü Cadde ve eskiden Santral Garaj olarak adlandırılan Kent Meydanı çevresindeki seyyar satıcılara karşı yaptıkları operasyonlar anlatılıyor.
Operasyonda ele geçirilen ürünlerle ilgili dökümler de aynı haberlerin içinde bilgi olarak yer aldı.
İşte…
Bu operasyonu zamanlama açısından çok anlamlı bulanlar var.
Diyorlar ki:
“Bursa’da çok uzun zamandır seyyar satıcı istilası var. Hatta bu durum özellikle dini bayramlarda yaya kaldırımlarını geçit vermez hale getiriyor. Bugüne kadar kimse bu görüntüye müdahale etmedi.”
Şunu anımsatıyorlar:
“Bugüne kadar vatandaşlardan olsun, medyadan olsun, sivil toplum örgütlerinden olsun çok sayıda şikayet gelmesine, tepkilere yol açmasına karşın seyyarlara kimse müdahale etmedi.”

Sonra da şunu soruyorlar:
“Büyükşehir ve Osmangazi belediyeleri bunca zamandır seyyarlara hiç müdahale etmedi. Şimdi ne oldu da Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kent merkezinde bu operasyonu yaptılar?”
Bu soruyu…
İnsanı düşünmeye zorlayan bir başka soru izliyor:
“Yoksa bu zabıta operasyonlarının AK Parti’de yapılan operasyonla bir ilgisi olabilir mi?”
Gerçi…
Konuyu paranoya boyutuna getiriyor ama şu soru çok konuşuluyor:
“Kimi siyasetçiler devre dışı kalınca seyyarların koruma duvarları yıkıldığı için mi Osmangazi zabıtası rahatladı da bu operasyonu yaptı?”
Her ne kadar…
Paranoyakça bir yaklaşım ve sorgulama gibi gözükse de, Bursa’daki siyaset uygulaması içinde alındığında dikkat çekici bir durum olduğunu kabul etmek gerekiyor.
Gerçekten de…
Zabıtanın birden bire rahatlamasının bir sırrı olabilir mi acaba?

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]