AK Parti Nilüfer İlçe’yi Alpaslan Yıldız’a teslim etti, merkezde “uyum kadrosu” tamamlandı

Yıldırım’da yeni ilçe başkanı Necmi Akosman’ın görevi Mümin Demir’den teslim almasından hemen sonra, Osmangazi’de ise yeni ilçe başkanı Refik Özen’in görevi devralmasından hemen önce eksik halka olan Nilüfer’deki atama da tamamlandı.
AK Parti Genel Merkezi, bugün Ankara’ya çağırdığı 3 isim arasından Alpaslan Yıldız’ı yeni Nilüfer İlçe Başkanı olarak atadı.
Alpaslan Yıldız partinin bildiği ve sevdiği bir isim.
Görevden ayrılan Metin Düvencioğlu yönetiminde Teşkilat Başkanı olarak görev yapıyordu. En önemli özellikleri arasında kavgacı olmaması gösteriliyor.
O bakımdan…
Hem yönetimin içinde olan, hem de teşkilatla yakın teması bulunan ve herkesi tanıyan biri.
Siyasi özelliklerinin yanında, geçen dönem Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği yaptığı için, kent ve Nilüfer dinamiklerini de yakından tanıyor. Bu alanlarda da geniş bir çevreye sahip.
Böylece…
Sedat Yalçın’ın il başkanı olmasından sonraki süreçte, merkez 3 ilçenin başkanları da atanmış oldu.
Aslında…
Tabloya baktığımızda, atanan 4 başkan arasında önemli bir ortak nokta ortaşa çıktığını görüyoruz.
İl Başkanı Sedat Yalçın, Osmangazi İlçe Başkanı Refik Özen, Yıldırım İlçe Başkanı Necmi Akosman, Nilüfer İlçe Başkanı Alpaslan Yıldız’ın en önemli özellikleri sakin yapılı olmaları.
Yani…
Dördü de kavgacı siyaseti tercih etmeyen, aksine uyumlu çalışmayı önemseyen ve kamuoyuyla sağlıklı bağlantılar kurabilen kişiler.
Bu da…
AK Parti’nin bundan sonra izleyeceği siyaset tarzını belli ediyor.
Demek ki…
Seçime gidilen süreçte toplumla da uzlaşan bir anlayış sergilenecek.
Nitekim…
Yeni dönemin ilk işaretleri bugün yapılan devir teslim törenlerinde belli oldu.
Yıldırım’daki törene, görevi devreden ilçe başkanı olarak Mümin Demir’in yanı sıra, ondan önceki ilçe başkanı Ahmet Er de katıldı.
Ayrıca…
Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ile Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü de törende hazır bulundular.
Benzer görüntüler Osmangazi’de de oluştu. Eski başkan olarak Tahsin Kara görevini Refik Özen’e devrederken, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da kalabalık partili topluluğuyla birlikte törene katıldı.
Bütün bunlar…
AK Parti’nin uzlaşmayı önce kendi içinde sağlamayı amaçladığını gösterdi.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]