Texas’taki Bursalılar’dan Bursa’daki Teksaslılar’a: Türkiye şampiyonu Bursaspor ile Amerika şampiyonu Houston maç yapsın, biz ağırlayalım

Onur Kaya adı, Bursa’daki sosyal yaşam için hiç de yabancı değil. Çünkü, iki yıl öncesine kadar dernekçilik alanında Bursa’nın en hareketli isimlerinden biriydi.
Uzun yıllar…
Kısa adı Bugiad olan Bursa Genç İşadamları Derneği’nde hem basın danışmanlığı, hem yöneticilik yaptı. Sıcakkanlı, tatlıdilli, insanlarla kolay diyalog kurabilen özellikleriyle kıpır kıpırdı. Herkesle dosttu, herkesin arkadaşıydı.
Sonra…
İki yıl kadar önce Amerika Birleşik Devletleri’ne yerleşti. Şu anda Texas Eyaleti’nin Houston kentinde yaşıyor ve Raindrop Türkevi Halkla İlişkiler Direktörü olarak görev yapıyor.
Daha değişik bir ifadeyle söylemek gerekirse……
Bursa’da yıllarca maç izlediği Teksas Tribünü’nden çıkıp, Amerika’daki Texas kentinde yaşamını sürdürüyor.
Bir yanda yeni yaşamı ve yeni işi için uğraş verirken, diğer yandan Bursa’daki dostlarını unutmuyor, irtibatını kesmiyor.
Dahası…
Amerika’da Bursaspor bayrağını gururla sallayanlardan biri. Sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki fotoğraflarının çoğu Bursaspor formasıyla oralarda yaptığı sevinç gösterilerini yansıtıyor.
Nitekim…
Bursaspor gerçek bir tarih yazıp Turkcell Süper Lig Şampiyonluğu’na ulaştığında, Texas’taki Bursalılar olarak bir grup arkadaşıyla birlikte yeşil-beyaz formalarını giydiler ve pasta kesip kutlama yaptılar.
İşte…
Bursa’da çok geniş bir çevreye sahip olan, tanıyan herkesin çok sevdiği Onur Kaya’dan elektronik posta aldık.
Aslında…
Onur’un mesajı Texas’taki Bursalılar’dan, Bursa’daki Teksaslılar’a geliyor.
“Texaslı Bursalılar olarak Bursalı Teksaslılar’ı Amerika Birleşik Devletleri’nden selamlıyoruz” diye başladığı iletisinde Onur Kaya yaşadığı heyecanı ve gururunu şu satırlarla anlatıyor:
“Şampiyonluğun tarihi çok ilginç oldu: 5. ayın 16’sında, Türkiye’nin 5. büyüğü, 16 plakalı Bursa olarak tescillendi. 16’nın tersi 61 plakalı Trabzonspor da Fenerbahçe’nin puan kaybetmesini sağlayarak şampiyonluğumuzda belirleyici rol oynadı.”
Şöyle devam ediyor:
“Buradan Bursaspor’un yönetimini, hocası Ertuğrul Sağlam’ı kutlarken, bir da davette bulunmak istiyorum.”
Sonra da…
Çok ilgi çekici ve sürpriz bir davette bulunuyor:
“Amerika’da her eyaletin ligi var ve bu liglerden şampiyon çıkıyor. Amerika’nın şampiyon takımlarından Houston Dynamo’nun kentinde yaşayan Türkler olarak Türkiye ve Amerika’nın şampiyonları, yani Türkiye şampiyonu Bursaspor ile Amerika’nın şampiyonlarından Texas’ın Houston kentindeki Houston Dynamo arasında maç organizasyonu teklif ediyoruz.”
Sürpriz önerinin ardından şunu da ekliyor:
“Eğer böyle bir organizasyon gerçekleşirse, Texas’ın Houston kentindeki Raindrop Türkevi olarak Bursalı misafirlerimizi ağırlamaya da talibiz.”

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]