Gurbette şampiyonluk sevinci… Tekxas’taki Bursalılar’ın Beşiktaş maçı gol sevinçleri izleyenleri etkiliyor

Bu sayfaları takip edenler 1 Haziran 2010 günü yayınlanan “Texas’taki Bursalılar’dan Bursa’daki Teksaslılar’a: Türkiye şampiyonu Bursaspor ile Amerika şampiyonu Houston maç yapsın, biz ağırlayalım” başlıklı yazımızı anımsayacaklardır.
O yazıda…
Bursalı olan ya da yolları Bursa’dan geçip Amerika’nın Texas eyaletindeki Houston kentine yerleşen Bursalılar’ın, Bursaspor’un şampiyonluğundan duydukları mutluluğu aktarmıştık.
Hatta…
Bursa’da uzun yıllar sosyal yaşamın etkili isimlerinden biri olarak görev yapan Onur Kaya’nın, şimdi de Houston kentindeki Raindrop Konukevi direktörü olarak  Texas’taki Bursasporluları örgütlediğine yer vermiştik.
Nitekim…
İnternetteki sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki sayfasında Bursaspor forması ile çekilmiş fotoğraflarına yer veren Onur Kaya’dan bugün bir mesaj daha geldi.
Mesajda…
Türkiye Şampiyonu Bursaspor ile Amerika’nın şampiyonlarından Texas eyaletinin Houston takımı arasındaki maç organizasyonu isteğini bir kez daha vurguluyor.
Ama…
Mesajda üç ayrı görüntüye de yer vermiş.
O görüntülerin ikisi…
Bursaspor’un ligin son haftası Beşiktaş’ı yenerken, maçı Raindrop Konukevi’nde üzerlerinde Bursaspor formalarıyla izleyen Bursalılar’ın, maç sırasında Bursaspor’un attığı gollerden sonraki sevinçlerine ait.
Diğer görüntüde ise maçı 2-1 kazanan Bursaspor’un şampiyon olmasından sonra kutlama amacıyla kesilen pasta ve o sırada yapılan tezahüratlar var.
Onur Kaya’nın Facebook sayfasına eklediği bu görüntülerde, Bursaspor’un birinci golü sonrasındaki sevinç görüntüleri http://www.facebook.com/video/video.php?v=394308449567&ref=mf  adresinde, ikinci gol sonrasında yaşanan sevinç görüntüleri http://www.facebook.com/video/video.php?v=394419569567&ref=mf  adresinde ve şampiyonluk sonrası kutlama amacıyla pasta kesilmesi görüntüleri ise http://www.facebook.com/video/video.php?v=394654274567 adresinde bulunuyor.
Doğrusu…
Bursaspor formasıyla, okyanus ötesindeki Amerika’nın Texas eyaleti Houston kentinde yaşanan heyecan, coşku ve mutluluk görüntülerdi, izleyenleri çok etkiliyor.
Şu da bir gerçek ki…
Bazı değerler gurbette biraz daha önem kazanıyor. Nitekim, Texas’taki Bursalılar’ın mutluluk görüntüleri de o nedenle daha etkileyici oluyor.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]