Eğitimde bir başarı öyküsü daha… Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı’nda Bursa’ya 1 altın 2 gümüş madalya

Eğitimde Bursa’nın başarısının tartışıldığı bir süreçte, üstelik İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar’ın uyguladıkları sosyal projeleri tanıtıp Milli Eğitim’in müşfik yüzünü gösterdiği günde bir eğitimde başarı haberi de bugün İstanbul’dan geldi.
Fatih Üniversitesi tarafından Usobo 2 adıyla düzenlenen Liselerarası Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı’na katılan Bursa Sosyal Bilimler Lisesi çok başarılı oldu.
Öğrenciler Bursa’ya 1 altın ve 2 gümüş madalya ile dönüyorlar.
Başarıyı…
Bursa kamuoyunun Tuna Camii İmamı olarak tanıdıkları Bursa Sosyal Bilimler Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Lütfi Taşçı’dan öğrendik.
Lütfi Hoca, sosyal bilimler olimpiyatında Bursalı öğrencilerin elde ettikleri başarıyı aktarırken büyük mutluluk yaşıyordu.
Sonuçları bildirirken “Sosyal Bilimler Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı olarak öğrencilerimizin elde ettikleri üstün başarıdan dolayı çok onurlandım” diyen Lütfi Taşçı’nın bir de sitemi oldu:
“Milli Eğitimimizin başarılarından elbette guru duyuyoruz. Açıklanan projeler için de teşekkür ediyoruz. Aslında Milli Eğitim yöneticilerine bir çift sözümüz olacak ama böyle bir günde yeni bir tartışma başlatmak istemiyorum. Konu Bursa’nın başarısı. O nedenle şimdi hep birlikte mutluluğu yaşıyoruz ve başarının tadını çıkarıyoruz. Günü geldiğinde başka şeyleri de konuşuruz.”

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]