Bursa Erdoğan’ı özlemiş… Yağışa karşın Merinos’taki açılışta Şehreküstü Meydanı kadar kalabalık vardı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan özelleştirme kapsamına alınan Merinos’u dönemin Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olan Hikmet Şahin’e verirken, “Londra’daki ünlü Hyde Park gibi bir yer yapmasını” istemişti.
Erdoğan’ın kafasındaki projede Merinos’a büyük yapı yapılması yoktu. Onun için, Bursa’dan bir heyetin Londra’ya gidip inceleme yapmasını bile istemiş, biizat takip ederek de bunun önemsediğini göstermişti.
Fakat…
Mevcut tarihi fabrika binalarının korunması dışında yeni bina öngörülmeyen Merinos’ta proje giderek büyüdü ve ortaya büyüklük açısından çok görkemli yapılar çıktı.
Üstelik…
Görkemi açısından Bursa’nın gururu olan, ancak gereğinden büyük alanları nedeniyle ısıtmadan soğutmaya, temizlikten güvenliğe kadar işletme açısından belediyenin kâbusu haline dönüştü.
Nitekim…
Şahin döneminde açılış planlanmasına karşın, Erdoğan henüz projenin bitirilmediği gerekçesiyle açılışa gelmedi. Ama bahçesini, Şahin’in Demokrat Parti’ye geçmesinden sonra dönemin DP Genel Başkanı olarak Süleyman Soylu açtı.
Bugün de…
Tümüyle bitmiş olan Merinos’taki Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nin açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirildi.
Bursa’nın artık, hiçbir ilde olmayan kadar büyük ve modern, çok görkemli kongre kültür merkezi var.
Dahası…
Açılış için yapılan organizasyon, başından beri burasının Hyde Park gibi olmasını isteyen Erdoğan, istediği ortamda konuşmasını yaptı.
Çünkü…
Açılış için gelen halk, tıpkı Hyde Park’ta olduğu gibi, Merinos’un çimenleri üzerinde Başbakan’ı dinledi.
Gerçi…
Hava yağışlı olduğu için, çimenlerin üzerinde hesapta olmayan çamur sorunu yaşandı ama toplulukta büyük bir heyecan ve coşku görüldü.
Bu noktada…
Erdoğan’ı dinlemek için Merinos’a kaç kişinin toplandığını merak edenlere kısa bir değerlendirme yapmak gerekiyor.
Öncelikle söylemek gerekirse…
Açılış programı olarak duyurulsa dahi, bu alanda ilk kez bu denli büyüklükte siyasi bir organizasyon yapıldı ve resmen mitinge dönüştü.
O nedenle…
Merinos’taki kalabalığı başka bir kalabalıkla karşılaştırma şansı yok.
Bununla birlikte…
Şehreküstü Meydanı’ndaki mitingleri izleyenler için bazı ölçümleme kriterleri var. O kriterler Merinos’ta geçerli olmadı.
Çünkü…
Başbakan’ı dinlemeye gelenler çok geniş bir alana yayıldılar.
Buna karşın…
Toplanan kalabalık için rahatlıkla şu değerlendirmeyi yapabiliriz: Şehreküstü Meydanı’nı dolduracak kalabalık, Merinos’ta toplandı.
Gördük ki…
29 Mart seçimleri öncesindeki Şehreküstü mitinginden bu yana Bursa’da halka konuşmayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı bu kentte yaşayanlar özlemişler.
Yanı sıra…
İnsanların sevgileri yalnızca Erdoğan’ın karizmatik kişiliğinden kaynaklanmıyor. Başbakan her zaman olduğu gibi, konuşma yapacağı alanın girişinde Başbakanlık otobüsünden indi ve kendisini bekleyen insanların çevresinde yürüyerek herkesi selamladı.
Bu da…
Kendine yönelik sevgiyi ve coşkuyu arttırdı.
Kaldı ki…
İsrail’in insanı yardım götüren gemilere baskını ve Filistin olayları patlak vermiş olsa bile, iç siyasette tansiyonu yükseltecek bir ortam şu an için yok. Ortada, yakın gelecekte seçim de gözükmüyor.
Böyle bir ortamda…
Bu kadar insanı yalnızca Başbakan’ı dinlemek üzere Merinos’a toplamak gerçekten büyük başarı.
O bakımdan…
Günlerdir bu organizasyon için çalışan AK Parti Bursa İl Başkanı Nagip Vardar ve yönetimi ile her şeyin mükemmel olması için çabalayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve ekibi bu işten alınlarının akıyla çıktılar.
Bu arada…
Olağanüstü güvenlik önlemleri arasında, konuşmanın yapılacağı alanda koruma duvarına takıldığımızda âdeta Hızır gibi yetişerek bizi çekip alan AK Parti Teşkilat Başkanı Refik Özen’e de özellikle teşekkür etmek istiyoruz.
Kısacası…
Son dönemde ne zaman görevden alınacaklarına dair papatya falı bakılan ve sürekli yeni tarihler verilen Vardar ve yönetimi bugünkü organizasyonda başarılı olmalarının yanında, Başbakan Erdoğan’ın da alandan mutlu ayrılmasını sağladılar.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]