AK Parti teşkilatına Ankara’dan moral… Başbakan Erdoğan MYK’da, Bursa gezisini övgüyle anlattı

Bursa’daki siyasi parti il başkanları arasında en kısmetsiz olanı kimdir diye bir araştırma yapılsa, hiç kuşku yok ki Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa İl Başkanı Nagip Vardar açık arayla ilk sırada yer alır.
Geçen yıl…
Sedat Yalçın ile Cafer Yıldız arasındaki il başkanlığı yarışına Ankara’nın müdahale etmesi sonucu, kongre gecesi sabaha karşı yatağından kaldırılıp İl Başkanı olarak görevlendirilmesine karşın hem teşkilat ilişkilerini beklenenden çok daha ileri götürdü, hem teşkilat temposunu yüksek tuttu.
Fakat…
Sorunlu bir sürecin arkasından hesapta olmayan il başkanı olarak göreve geldiği için zaman zaman sorunlar yaşıyor.
Bu sorunların başında da, göreve geldiği andan itibaren parti içindeki bazı çevrelerde görevden alınacağı beklentisinin başlaması gerekiyor.
Aslında…
Bunu da anlayışla karşılamak gerekir. Dahası, iktidar partilerinde bu tür hareketlerin diğer partilere göre her zaman daha fazla olduğunu da kabul etmek gerekiyor.
Çünkü…
Mayıs 2009’da AK Parti İl kongresine gidilirken, adaylardan Sedat Yalçın’ın arkasında genel merkez desteği vardı. Buna karşın Cafer Yıldız da arkasına teşkilatı alan bir görüntü vererek aday oldu.
İkili yarışa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sıcak bakmadığı için bulunan sabaha karşı formülü ile iki aday da çektirildi ve yatağından kaldırılan Nagip Vardar’a görevi kabul etmesi tebliğ edildi.
Ama…
Arkasına güç alarak yola çıkan iki aday olduğu için, parti içinde bu adaylara taraf olan kesimler doğal olarak son dakikada sabaha karşı ortaya çıkan Nagip Vardar’ın bir gün tıkanıp görevden alınacağı, yerlerine de kendi taraf oldukları ismin geleceği beklentisine girdiler.
Bu duygular da zaman zaman parti içi kulis olmaktan çıkıp, medyanın ilgisini çeken bir gündem maddesine dönüştü.
Onun için de…
AK Parti teşkilatında bugün çok kişi, İl Başkanı Nagip Vardar’ın Genel Merkez ve Başbakan Erdoğan ili ilişkilerini sorgulayan gözlerle izliyor. Her hareketten bir anlam, her aksaklıktan bir sonuç çıkarmaya çalışıyor.
Yapılan ya da yapılacak olan her Merkez Yürütme Kurulu toplantısı da, “Acaba Nagip Vardar bu kez görevden alınır mı?” beklentisiyle yakın takibe alınıyor.
Nitekim…
Erdoğan’ın son gelişinde bu beklentiler bir kez daha ortaya çıktı. Merinos bahçesinde toplanan kalabalıktan Erdoğan-Vardar ilişkisine kadar bir dizi değerlendirme yapıldı.
Biz de…
İl başkanları toplantısı için perşembe ve cuma günlerini Ankara’da geçiren AK Parti Bursa İl Başkanı Nagip Vardar’a açık açık Ankara izlenimlerini sorduk.
O da…
Her zamanki sakinliğiyle izlenimini anlattı:
“Meclis’te Grup Başkanvekilimiz Sayın Bekir Bozdağ’ı ziyaret etmiştim. Görüşmemiz sırasında bana, Başbakanımızın MYK toplantısı sırasında Bursa gezisini övgüyle gündeme getirdiğini, Merinos’taki kalabalıktan ve insanların coşkusundan çok mutlu olduğunu söylediğini anlattı.”
Yani…
“Yani söyleyeceğim şu: Başbakanımız MYK toplantısında, Bursa’dan çok mutlu ayrıldığını söylemiş. Bu da bizim için büyük bir moral.”
Peki, ya söylentiler?
“Ben söylentilere alıştım. Sadece görevimi yapmaya çalışıyorum. Benden önce bu partide il başkanlığı yapan başka arkadaşlarım vardı. Benden sonra da olacak. Bana düşen görevimi layıkıyla yerine getirebilmek. Onun için de gece gündüz çalışıyorum.”

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]