Mühendis ve Mimar Odaları’nda yeni dönem… İKK sekreterliğine mutabakatla Fikri Düşünceli seçildi

Kısa adıyla TMMOB olarak bilinen Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nde tamamlanan Oda seçimlerinin ardından yeni dönem sırası İl Koordinasyon Kurulu’na geldi.
Burada da…
Bursa’da faaliyet gösteren 16 şubenin yanı sıra il ve bölge başkanlarının katılımıyla İKK’nın yeni genel sekreteri olarak Makine Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanvekili Fikri Düşünceli seçildi.
Seçimde…
Elektrik Mühendisleri Odası  (EMO),  Makina Mühendisleri Odası (MMO) , Kimya Mühendisleri Odası (KMO), Mimarlar Odası (MO), İç Mimarlar Odası (İMO),  Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası (HKMO), Tekstil Mühendisleri Odası (TMO), Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO), Orman Mühendisleri Odası (OMO), Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO), Jeofizik Mühendisleri Odası  (JMO), Gıda Mühendisleri Odası (GMO) Bursa Şubesi  ile Jeoloji Mühendisleri Odası, Maden Mühendisleri Odası, Meteroloji Mühendisleri Odası Bursa İl Temsilcilikleri ve Peysaj Mimarları Odası Bursa Bölge Temsilciliği oy kullandı.
Sonuçta…
Düşünceli seçime katılan tüm Oda’ların mutabakatıyla seçildi. Uzun süredir İKK Genel Sekreteri oybirliğiyle seçilemiyordu. O nedenle Fikri Düşünceli’nin tek aday olarak katıldığı seçimde 1 boş oya karşı diğer oda başkanlarının mutabakatıyla seçilmesi önemli bulunuyor.
Seçimin bir diğer özelliği ise şu:
Bugüne kadar, TMMOB’un başkan gibi de algınan İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri genellikle Oda başkanlarından seçiliyordu. Fikri Düşünceli bu göreve seçilen ikinci yönetim kurulu üyesi oldu. Üstelik, Düşünceli’den daha önce bu görevi yine Makina Mühendisleri Odası’ndan Ahmet Atalay yapmıştı.
Bu arada…
Bursa’da bir de Türkiye’de ilk gerçekleştirilerek kısa adı BAOB olan Bursa Akademik Odalar Birliği Dönem Sözcülüğü yaşama geçirildi.
BAOB Yerleşkesi’nde TMMOB’a bağlı Oda’ların yanı sıra Bursa Tabip Odası (BTO),  Bursa Eczacı Odası, (BEO), Bursa Barosu (BO), Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMO),  Bursa Yeminli Mali Müşavirler Odası (BYMMO) da bulunuyor.
Geçtiğimiz dönem Bursa Tabip Odası  eski Başkanı Bülent Aslanhan tarafından yürütülen  BAOB dönem sözcülüğünü  ise yeni dönemde Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Bursa Şubesi Başkanı Remzi Çınar yürütecek.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]