Kent Konseyi’nde önemli buluşma: Tüm partilerin Kadın Kolları, daha çok kadın milletvekili için anlaştı

Kuruluşunun üzerinden daha bir yıl bile geçmedi… Ama Bursa Kent Konseyi çok kısa bir sürede sivil toplum örgütlerinin çatı kuruluşu olarak Bursa’nın yükselen değeri haline geldi.
Çünkü…
Büyükşehir Belediye Başkanı Başdanışmanı Semih Pala’nın başkanlığını, Tahsin Bulut’un da genel sekreterliğini yaptığı Bursa Kent Konseyi kurulduğu günden bu yana hem Bursa’nın serbest kürsüsü olarak çalıştı, hem sivil toplum organizasyonları yaptı, hem de Türkiye’de örnek alınacak çok özel çalışmalar gerçekleştirdi.
İşte…
Farklı alanlarda çok özel çalışmalara imza atan Bursa Kent Konseyi, son olarak yerel siyaset için önemli bir adım attı ve tüm partilerin İl Kadın Kolları yöneticilerini bir araya getirdi.
AK Parti, CHP, MHP, DP, SP, DSP, HYP’deki İl Kadın Kolları yöneticilerinin katıldıkları ve Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda, kadın siyasetçilerin statülerinin iyileştirilmesi ile siyaset yapan kadınların siyasi partilerdeki karar alma süreçlerine katılımlarının sağlanmasına yönelik çalışmalar yapılmasına karar verildi.
Bu arada…
Yaklaşan genel seçimde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne daha çok kadın milletvekili göndermek için de ortak çalışma yapılması hedeflendi.
Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nihal Öner, siyasi partilerin il kadın kolu başkanları ile yönetici konumundaki katılımcılarının, karşılıklı görüş alışverişinde bulunduğu toplantının devamının geleceğini açıkladı.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]