Gümçed’den Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na Ankaragücü-Fenerbahçe maçı için inceleme başvurusu

Pazar günü oynanan Ankaragücü-Fenerbahçe maçı için Bursa’dan çok sayıda Bursaspor taraftarı Ankara’ya adeta akın edip “kardeş Ankaragücü’ne destek vermek” üzere tribünlerdeki yerlerini aldılar.
Gidenler arasında…
Kısa adı Gümçed olan Güney Marmara Doğal ve Kültürel Çevreyi Koruma Derneği Genel Başkanı Adnan Önürmen ve yönetim kurulu üyeleri de vardı.
Maçı Fenerbahçe’nin 3-0 gibi farklı bir skorla kazanması, Ankaragücü’nün beklenen futbolunu oynayamaması, en önemlisi maç öncesi Ankaragücü Kulübü’nde yaşanan protestolar ve bazı futbolculara şike teklif edildiği iddiasının bizzat kulübün onursal başkanı olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından dillendirilmesi spor medyasında dün akşamdan itibaren geniş bir şekilde tartışılıyor.
Çünkü…
Ortada çok ciddi iddialar var.
İşte…
Bu iddialar nedeniyle Gümçed Genel Başkanı Adnan Önürmen ve yönetim kurulu üyeleri bu sabah Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazılı bir şekilde başvurarak maçla ilgili iddiaların incelenmesini istediler.
Yaptıkları suç duyurusunda, maç öncesi gündeme gelen iddialarda adı geçenlerin cep telefonu kayıtlarının da incelenmesini talep eden Adnan Önürmen’le başvuru sonrası konuştuk.
“Maç öncesi yaşananlar ve maç sırasında olan kimi gelişmelerle ilgili çok ciddi iddialar ve kaygılar var. Biz sporun temiz kalmasını istiyoruz. Maçların sahada oynanmasını ve sonuçlarının sahada belli olmasını arzuluyoruz. O nedenle de, maç öncesi gelişmeler ve iddialardan başlamak üzere şaibeli hale gelen bu maçın incelenmesi için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunduk” dedi.