Demokrat Partili gençler Cindoruk’la görüşüp Anıtkabir’i ziyaret etmek için Ankara’ya gitti

Bir yanda mahkeme kararıyla kongreler süreci devam ederken Demokrat Parti’nin alt kurullarında siyaset açısından çok önemli hareketler var.
Daha açık söylemek gerekirse, DP’nin Ayhan Barışıcı tarafından oluşturulan kadın ve gençlik kadroları, parti içindeki spekülasyon ve polemiklere kulaklarını tıkayıp dışa açılan siyaset için, şu dönemin durgun siyasetine inat sosyal siyasete yönelen ciddi çalışmalar yapıyorlar.
Örneğin…
Filiz Gökgezer başkanlığındaki DP İl Kadın Kolları başta dağ köyleri olmak üzere her yere ellerini uzatıp köy okullarına kitap yardımı yapıyorlar.
Aynı çalışmayı Murat Çakan başkanlığındaki DP İl Gençlik Kolları da yapıyor. Bir yandan da gençliklerinin verdiği enerji ile siyasetin geleceğini planlamaya yönelik hazırlıklarını sürdürüyorlar.
Bunlar da DP’yi, içerideki belirsizlik ve parti içi mücadele siyasetinden bir parça da olsa uzaklaştırıp dışa dönük sosyal siyasete doğru taşıyan en önemli etkenler oluyor.
Bu arada…
DP İl Gençlik Kolları bugün de Ankara’da olacaklar. Ankara ziyaretinin iki ayağı var.
İlkinde…
Murat Çakan ve arkadaşları DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk’u ziyaret edip siyasetin geleceği adına öğütlerini alacaklar.
Bu bir tanışma ziyareti aslında. Nitekim Bursa’daki kıpır kıpır kadro Cindoruk’tan sonra parti büyükleri ile de bir araya gelip tanışacak.
Ardından da…
DP’nin Bursalı gençleri hep birlikte Anıtkabir’e gidip Atatürk’ün huzuruna çıkacaklar. Burada da siyaset yapan gençlik adına Atatürk’e bağlılıklarını sunacaklar.