Demokrat Parti’de Disiplin Kurulu görev dağılımını yaptı, Kadın Kolları da toparlanıyor

8 Mayıs’ta mahkeme kararıyla yapılan, üç adayın yarıştığı ve Abdullah Biçen’in iki rakibini geçerek kazandığı Demokrat Parti Olağanüstü İl Kongresi’nde seçilen kurullar kendi aralarında görev dağılımı yapıp çalışmalarına başlıyorlar.
Önce…
Hafta içinde Abdullah Biçen yeni dönemin İl Başkanlık Divanı’nı belirledi ve ortaya da daha çok gençlerden oluşan bir yapı çıktı.
İl Başkanı Biçen görev dağılımını tamamladıktan sonra parti organizasyonu adına çalışmalarına ve ziyaretlerine başladı.
Bu arada…
Partinin işleyişini en iyi bilen kişilerden biri olan ve yıllardır Osmangazi İlçe’de parti müdürlüğü görevini başarıyla yürüten Erol Karabayır yeni dönemde Biçen tarafından İl Başkanlığı’nda yine parti müdürü olarak görevlendirildi.
Karabayır, cuma gününden itibaren Metin Olçum’un yerine yeni görevine başladı.
Ayrıca…
Kongre öncesi istifası açıklanan İl Kadın Kolları’nın yönetiminde görev alan kadınlarla da Biçen bir değerlendirme toplantısı yaptı.
Geçmiş dönemlerden bu yana DP için hiç aralıksız çalışan İl Kadın Kolları yöneticileri, görünen o ki bu dönemde de Kırat için çalışmaya devam edecekler.
Görev dağılımını gerçekleştiren DP kurulları arasına bugün de İl Disiplin Kurulu katıldı.
Buna göre…
İl Disiplin Kurulu Başkanı Talat Arslan olurken, Rıfat Şahin başkanvekilliği görevine seçildi. Huriye Şen de yeni dönemde İl Disiplin Kurulu Sekreteri olarak görev aldı.
Ayrıca…
Erol Karabayır,  Nusret Haydari, Necdet Makar, Ahmet Dalman, Nazım Sultansu, İsmail Zeybek, Hasan Umur ve İsmail Öz de üye olarak İl Disiplin Kurulu’nda görev yapacaklar.