Mustafa Bozbey’in başarısının sırrı: Günün her saati vatandaşla bire bir iletişim

İletişim, özellikle de doğru iletişim günümüzün en önemli kavramı. Her meslek için önemli olan iletişim konusu siyasetçiler açısından da çok önemli.
Hele…
Yerel yönetimlerde görev üstlenen siyasetçiler için vatandaşla temas noktasını oluşturması açısından daha da önemli hale geliyor.
Çünkü…
Yerel yönetimlerde görev üstlenen, örneğin belediye başkanı olan siyasetçi her dakika ona oy veren toplumun gözetimi altında.
Hesap verebilir olmak bir yana, kentte yaşayanlar belediye başkanlarını hep yanlarında görmek ve onunla her zaman doğrudan iletişim içinde olmak istiyorlar.
İşte…
Bu noktada Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in farkı kendiliğinden oluşuyor.
Bir kere…
Başkan Bozbey her zaman halkın arasında olmaya özen gösteriyor. Bununla birlikte, Nilüfer’de yaşayanlara her fırsatta ulaşıyor. Eğer belediye kayıtlarında varsa, doğum günlerinde ya da evlenme yıldönümlerinde Nilüferliler’e kutlama yazıları gönderiyor.
Elinden geldiğince insanların mutlu günlerinde de, acı günlerinde de yanlarında olmaya özen gösteriyor.
Doğrusu istenirse…
Günlük programını hazırlayan ekibi de bu konuda çok iyi çalışıyor. Öyle mükemmel planlamalar yapıyorlar ki, çoğu zaman “Acaba kaç tane Mustafa Bozbey var? Bu kadar çok yere nasıl yetişebiliyor?” diyerek şaşırıyorlar.
Yanı sıra…
Bozbey vatandaşla iletişimini bizzat kendisi yürütüyor. Bunun da örneğine geçenlerde yan yana oturduğumuz bir davet sırasında bizzat tanık olduk.
Orada…
Cebinden çıkardığı telefonundan, kendisine gelen elektronik postalara ulaştı. Bunlar arasında vatandaşlardan gelen kimi postalara oturduğu yerden cevaplar yazdı.
Kiminin sorununu belediyenin ilgili birimine yönlendirdi, kiminin sorusuna cevap verdi, kiminin sıkıntısı için aracı oldu.
Ama…
Yaptığı her işlemi de elektronik postayı gönderen vatandaşa bildirdi, gelişme hakkında bilgi verdi.
Hatta…
Bir kadın vatandaşın Bursaray istasyonunda yaşadığı sorun için, belediyenin konusu olmamasına karşın Nilüfer İlçe Emniyet Müdürlüğü ile temasa geçti, bunu da şikayetini aktaran vatandaşa yine elektronik posta göndererek bildirdi.
Bütün bunlar…
Mustafa Bozbey’in üçüncü kez seçim kazanmasını sağlayan iletişim başarısının sırrını gösteriyor.
Belediyenin günlük koşuşturması içinde bir belediye başkanının elektronik postalarını ve Facebook mesajlarını kendisinin kontrol etmesi, cevaplarını bizzat yazması hiç kolay bir iş değil.
Ama…
Bozbey’in, doğru planlanmış günlük programı içinde o zamanı nasıl bulduğuna bizzat tanık olduk.
Zaten…
Bozbey olmak da kolay değil.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]