Meclis’in görüşmelerine başladığı “Anayasa değişikliği” Bursa’daki panelde tartışılıyor

Makine Mühendisleri Odası, son yıllarda biraz form düşüklüğü sergilese bile geçmişten bugüne kente yön veren önemli bir meslek örgütü özelliğini hep korudu. Bursa’nın ve toplumun gündemine gelen ya da gelmesi gereken pek çok konuda sorumluluğunu yerine getirdi.
Nitekim…
Bu dönem İbrahim Mart başkanlığında yeniden eski hareketli ve üretken günlerine dönebilmek için bir dizi proje hazırlıyor.
Gerçi…
Seçimler sonrası ilk etkinlik olarak içe dönük bir eğitim çalışması gerçekleştirildi ama Makine Mühendisleri Odası Bursa Şubesi olarak kamuoyunun önüne çıkılacak ilk etkinlik cuma günü gerçekleştirilecek.
Bu da…
Şu sıralar toplumun gündeminde olan, hatta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin pazartesi günü görüşmelerine başladığı Anayasa değişikliği konusunda olacak.
23 Nisan Cuma günü, Makine Mühendisleri Odası’nın da yer aldığı ve kısa adı BAOB olan Bursa Akademik Odalar Birliği yerleşkesinde, şubenin konferans salonunda saat 14.00-17.00 arası gerçekleştirilecek olan “Anayasa Tartışmaları” konulu paneli MMO Başkanı olarak İbrahim Mart yönetecek.
Panelde…
Bilgi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve anayasa uzmanı Prof. Dr. Burhan Şentalar ile Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi İbrahim Kabaoğlu ve 2001’deki anayasa değişikliğini TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı olarak gerçekleştiren eski Bursa Milletvekili Ertuğrul Yalçınbayır konuşmacı olarak katılacaklar.
Doğrusu istenirse…
Güncel bir konuda ve uzman konuklarla gerçekleştirilecek panel, toplumun da içine çekildiği tartışmalara yön verecek olması açısından, en azından ülkemizin geleceğine yönelik yapısal beklentiler nedeniyle önemli.
Ayrıca…
Davet amacıyla ziyaretimize gelen Makine Mühendisleri Odası Başkanı İbrahim Mart’a da söylediğimiz gibi, toplumu ve kenti ilgilendiren konularda akademik odalara büyük sorumluluk düşüyor.
MMO’nun da bu sorumluluk gereği, Bursa’ya ve toplumu ilgilendiren konulara düşünce önderliği yaparak ya da kent için üreterek daha fazla katkı için hazır olduğunu görmek de sevindirici.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]