Bursa Şener’le yemek yiyen 4 ilçe belediye başkanını konuşuyor, 2 ilçe başkanı ve 2 eski milletvekili de sırada

Haberi giriş saatini bilgisayar sistemi kendisi kaydediyor. Orada da 23 Nisan 2010 Saat 00.13 yazıyor.
İşte…
O haberi “Abdüllatif Şener’in Bursa sürprizi… Gizlice geldi ve transfer etmek istediği 4 belediye başkanıyla yemek yedi” başlığıyla dün gece Bursa kamuoyuna duyurduk.
Habercilikte…
Bu tür sansasyonel haberler büyük ölçüde tesadüfen çıkıyor.
İtiraf etmeliyiz ki…
Şener’in programında yokken ve Türkiye Partisi’nin teşkilatları dahi habersizken aniden Bursa’ya gelişini, üstelik 4 ilçe belediye başkanı ve bazı işadamları, dernek-federasyon başkanlarıyla yemek yediğini biz de gece yarısı tesadüfüyle öğrendik.
Parti bu konuda açıklama yapmıyor, bilgi vermiyor. En azından biz, görüşmeye katılan belediye başkanlarının kimler olduğununemedik. Gece el sıkışılmasına karşın henüz rozet takma aşamasına gelinmediği için belediye başkanlarının isimlerini de kimse ağzına almıyor.
Gerçi…
Haberimizden sonra Türkiye Partisi’nden genel bir açıklama yapıldı ve haberimizde vurguladığımız gibi, Şener’in açılış için Çanakkale’ye giderken Bursa’ya uğradığı, bu sürpriz ziyaret sırasında da il yönetimi ve ilçe başkanlarıyla bir araya geldiği duyuruldu.
Partinin açıklamasının, bazı spekülasyonları önlemeye yönelik olduğunu düşünüyoruz.
Buna karşın…
Üç aşağı, beş yukarı bazı isimler tahmin edilmekle beraber, Şener’in 4 ilçe belediye başkanı ile buluşup transferi konuşması gerçekten önemli.
Çünkü…
Tahmin yürütülebilen başkan sayısı ikiyi geçmiyor.
O nedenle…
Mevcut pozisyonunda partisi ya da başka unsurlarla sorun yaşadığına inanıp Türkiye Partisi’ne geçmeyi düşünen belediye başkanı sayısının 4 olması, tahminleri aşıyor.
Ayrıca…
4 ilçe belediye başkanının, bazı işadamlarıyla dernek ve federasyon başkanlarının Türkiye Partisi ve Abdüllatif Şener’i seçip görüşmeye gelmeleri de önemli.
Nedeni de şu:
Şener’in çizdiği güvenilir lider profiline karşın, Türkiye Partisi bugüne kadar özellikle Bursa’da iktidara oynayan bir parti görüntüsü vermedi, siyasetin iddialı partileri arasında gözükmedi.
O nedenle…
Haberi gece yarısı bu siteden ve bu sayfalardan girdiğimiz andan itibaren yoğun bir ilgiyle karşılaştığımızı söylememiz gerekiyor. Başta siyasi partilerin il ve ilçe yöneticileri olmak üzere, ilçelerde görev yapan kimi meslektaşlarımız başkanların kimliğini öğrenmek istiyorlar.
Arayan tüm dostlara hak veriyoruz.
Ne var ki…
Türkiye Partisi’nin Bursa İl Başkanı İlyas Kara başta olmak üzere, MKYK’da bulunan Bursa temsilcisi Volkan Akyol ve TP Bursa teşkilatının önde gelen isimleri bu sabah Genel Başkan Abdüllatif Şener’le birlikte il başkanlığı binasını açmak üzere Çanakkale’ye gittiler.
Açıkça söylemek gerekirse biz kendileriyle gün boyu sağlıklı bağlantı kuramadık. Ulaşabildiklerimizden de, teşkilatın yaptığı ön görüşmelerin ardından Şener’in 4 ilçe belediye başkanıyla bizzat görüşerek düşüncelerini öğrenmek istediğini söylediler.
Yine…
Söylediklerine göre…
Yakın bir süre sonra Şener’in, bu transferleri gerçekleştirmek üzere Bursa’ya yeniden gelmesi bekleniyor.
O gelişinde…
4 belediye başkanının yanı sıra çok sayıda belediye meclisi üyesi ve 2 de değişik partilerden ilçe başkanının Türkiye Partisi’ne geçiş törenlerine katılması planlanıyor.
Bir şey daha…
Aralarında Bursa’dan bazı eski milletvekillerinin de yer aldığı geniş bir milletvekili grubuyla da TP’nin teması var.
Kulağımıza…
Bursa’dan iktidar görmüş iki eski milletvekilinin TP’ye geçmeye sıcak baktığı geldi.
Eğer…
O görüşmeler olumlu sonuçlanırsa, eski milletvekilleri için de Ankara’da özel bir katılım töreni yapılabileceği konuşuluyor.