Yenişehir Havaalanı canlanıyor… Lufthansa’nın haftada 5 gün Almanya uçuşları haziranda başlıyor

Son iki ayda Yenişehir Havaalanı ile ilgili olarak Bursa kamuoyunun yakından ve ilgiyle izlediği hem çok çarpıcı, hem çok önemli gelişmeler peş peşe yaşandı.
Önce…
Türkiye’nin Avrupa’da da bilinen seyahat acentelerinden Öger Tur’un uçuş programına Yenişehir-Düsseldorf hattını da aldığı açıklandı.
Bu haber…
Yenişehir’den yurt dışı uçuşların başlaması yolunda önemli bir adımdı.
O süreçte…
Türk Hava Yolları-Lufthansa ortaklığıyla kurulan SunExpress’in yurt içi uçuşlar kapsamında Trabzon, Erzurum ve Antalya uçuşları devam ediyordu. Bursa kamuoyu ise, yolcu sorunu bulunmayan bu hatların yanında yenilerinin açılmasın bekliyordu.
Fakat…
Bu siteden duyurduğumuz şok haber büyük bir şaşkınlığa yol açtı. Bursalılar yeni hatlar beklerken SunExpress aldığı kararla, daha doğrusu İstanbul’da yeni devreye giren Sabiha Gökçen Havaalanı’nı canlandırmak için Yenişehir’den tüm uçuşlarını iptal etti.
Duyurduğumuz haber Bursa kamuoyunda tepkiye yol açtı.
Bunun üzerine…
Devlet Bakanı Faruk Çelik duruma el koydu ve Türk Hava Yolları ile temasa geçerek Yenişehir’den uçuşların sürmesini istedi.
THY de…
Bu kez kendi kuruluşu olan Anadolu Jet’in uçuş programına Yenişehir Havaalanı’nı aldı.
Üstelik…
Bakan Çelik’in girişimiyle yapılan programda Yenişehir-Ankara uçuşları 1-2 saat içinde Anadolu’daki 13 uçuş noktası ile Kıbrıs’a aktarmalı uçulabilecek şekilde planlandı.
Yani…
Bir iptal kararından daha güzel bir gelişme doğdu ve uçuş noktası seçeneği arttı.
O uçuşlar 2 Nisan’dan itibaren başlıyor.
İşte…
Tam bu aşamada bir güzel haber de Avrupa’nın dev havayolu şirketi Lufthansa’dan geldi. Alman havayolu devi, Yenişehir-Almanya uçuşları için Bursa’ya geldi ve talep yoklaması anlamında kapasite araştırması yaptı.
Sonucu…
“Lufthansa’nın Bursa’daki araştırması ne oldu?” diye sorduğumuz, Bursa’nın Türkiye’ye açılan ve yurt dışında da önemli organizasyonlara imza atan turizmcisi, aynı zamanda Lufthansa’nın acentesi olan Plaza Tur’un kurucusu ve yöneticisi Serdal Can’dan öğrendik.
Gelişme sevindirici.
Çünkü…
Avrupa devi Lufthansa uçuş programına Yenişehir Havaalanı’nı da aldı. Yenişehir-Almanya uçuşları haziran ayı başında başlıyor.
Üstelik…
Lufthansa haftada 5 gün Yenişehir-Almanya uçacak. Bilet fiyatının gidiş-dönüş 99 eurodan başlaması bekleniyor.
Bu noktada…
Uçuş kararı alınmasına, uçuş günleri belli olmasına, hatta bilet fiyatının aşağı-yukarı  belirlenmesine karşın bugün için Almanya’daki uçuş noktası henüz kesinleşmedi.
Lufthansa yönetimi Frankfurt ya da Münih seçenekleri üzerinde duruyor. Son kararı da önümüzdeki günlerde verecek.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]