TDH’da 2 sürpriz: Gemlik istifa etti, İznik görevden alındı

Henüz partileşmese bile Mustafa Sarıgül liderliğindeki Türkiye Değişim Hareketi büyük ilgi görüyor ve o ilginin yol açtığı heyecanla da örgütlenmesini sürdürüyor.
Bu kapsamda…
Partileşme sürecindeki TDH için Bursa’daki en radikal hamle il başkanı değişiminde yaşandı ve Sarıgül’ün sağ kolu olarak ilk günden beri yanında olan Şenol Seven’in yerine TDH İl Temsilciliği görevine Adil Gökçadır getirildi.
Bu değişikliğin…
Particilik emeğinin yanında, partinin daha geniş kesimlerle buluşabilmesi için yapıldığı açıklandı.
Ardından…
Gökçadır kadroyla önce tanışma dönemi başlattı. Bu dönemin sonunda da TDH’da bazı rötuşlar yapma hazırlığına girişti.
Öncelikle de ilçe yapılanmaları ele alındı.
Bu noktada…
TDH için ilk sürpriz haber İznik’ten geldi. İlçede kadın ve gençlik kollarının oluşturulmadığı, sonra da ilçe yönetim kurulundaki eksiklerin tamamlanmadığı gibi gerekçelerle TDH Genel Sekreteri Hasan Aydın tarafından İznik İlçe Başkanı Ferdane Atay görevden alındı.
Doğrusu…
Facebook‘ta çok etkin gördüğümüz Atay için TDH Genel Merkezi’nin farklı değerlendirme yapması bizi de şaşırttı .
Bunu da…
Gemlik İlçe Başkanı Cemal Kurt’un bugün basın toplantısı yaparak istifasını açıklaması izledi.
Basın toplantısında “TDH’da sermaye emeğin önüne geçti” açıklamasını yapan Kurt’un istifasını Eskişehir’de önümüzdeki pazar yapılacak Sarıgül mitinginin hazırlıkları sırasında öğrenen TDH  yöneticileri büyük bir şaşkınlık yaşadılar.
TDH’da…
Gemlik İlçe Başkanı Cemal Kurt’un istifa açıklamasının “yönetimin yalnızca CHP’den gelen üyelerden oluştuğu, başka partilerden gelenlerin de yönetimde yer alması için çalışma başlatıldığı” sırada geldiği konuşuluyor.
Gelen haberlere bakılırsa…
Yeni dönem hazırlıkları anlamında TDH örgütlenmesinde başka rötuşlar da yaşanacak gibi gözüküyor.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]